Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

+4
Milena-Irshad
ZahraFBI
Yuksel Remzi
omer87
8 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  omer87 Пет Апр 30, 2010 1:44 pm

Белгийският парламент одобри тази вечер закон, забраняващ на мюсюлманките да носят на обществени места, включително по улиците, традиционните дрехи, покриващи цялото тяло и лицето, съобщи АФП. Текстът бе одобрен почти единодушно, само двама депутати се въздържаха.

В Закона не се говори пряко за бурка или никаб, а се казва, че се забранява носенето на обществени места на каквато и да е дреха или було, които не позволяват човекът да бъде разпознат. За нарушаването му се предвиждат глоба и/или затвор от един до седем дни. Позволени са изключения само за празненства като карнавали. Законът ще влезе в сила, след като бъде одобрен и от Сената, пише БТА.

В Белгия носенето от мюсюлманките на традиционни дрехи, покриващи изцяло лицето и тялото, е по-скоро рядкост, но подкрепяйки предлаганата забрана, депутатите решиха, че тя е сигнал с принципно важно значение за обществото.

Подобен закон се очаква да бъде приет и във Франция през май.

Правозащитната организация Амнести интернешънъл осъди решението на белгийския парламент да приеме закон, забраняващ на мюсюлманките да носят на обществени места, включително по улиците, традиционните дрехи, покриващи цялото тяло и лицето, предаде АФП.

"Налагането на пълна забрана на покриването на лицето нарушава правото на свобода на изразяване и на вероизповедание на жените, които носят бурка или никаб", заяви Джон Далхуизен, експерт на Амнести интернешънъл по правата на човека и дискриминацията в Европа. Той определи белгийския закон, който е първи по рода си в Европа, като "опасен прецедент".

http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=521302

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Eliss Съб Май 01, 2010 1:05 am

Нямам думи....Много ми е болно за сестрите....
А коментарите от статията, от нашите българи...каква злоба..какво нещо....
Eliss
Eliss

Брой мнения : 32
Join date : 18.04.2010
Age : 32
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Германският вътрешен министър отхвърля призивите за забрана на забулването на мюсюлманки на обществени места

Писане  omer87 Чет Май 06, 2010 2:28 am

Германският вътрешен министър Томас де Мезиер отхвърли призивите за забрана на пълното закриване на лицето на мюсюлманки с ислямско було на публични места, съобщи германският вестник "Лайпцигер Фолксцайтунг", цитиран от Ройтерс.

Мезиер заяви пред вестника, че обсъждането на подобна забрана в Германия е "неподходящо и ненужно". Той е член на консервативната партия на канцлерката Ангела Меркел Християндемократически съюз, която управлява в коалиция със Свободната демократическа партия - либерали (СвДП).

Депутат от СвДП в Европейския парламент изрази през уикенда подкрепа за забраната.

Долната камара на белгийския парламент одобри в четвъртък закон, който забранява носенето на ислямското було на обществени места.

Франция, която има най-многочисленото мюсюлманско население в Европа, също се насочва към въвеждането на забрана за забулване на мюсюлманките на обществени места, като френското правителство ще разгледа в близко време проектозакон на тази тема.

Северният италиански град Новара глоби с 500 евро мюсюлманка от тунизийски произход, която носила ислямско було пред местната поща.

На 17 май в Германия, където живеят повече от четири милиона мюсюлмани, ще се състои "Ислямска конференция", чиято цел ще бъде насърчаване на разбирането на религията в страната


http://europe.actualno.com/news_297078.html

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty малко вие

Писане  sevgin Нед Май 09, 2010 6:16 am

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_biggrin - Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_biggrin След време и други неща ви очакват тепърва започват-а зада си мюслюманка неознячава да носиш само хиджаб или никаб а много други още неща-като например подчининието и на други заповеди например за 2-3 или 4-съпруги на мъжа и когато това се налага и още ред неща-докато вие дори да не чувате за това Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question как разбирате корана незнам но само с празнословия и чешене на езиците мюслюланка несе става Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim -това което правите е само показност и парад-на теория много сте добри ама практика нулева-е не всички можеби но има едно ГОЛЯМО НО.А много скоро несамо в чужбина а и в България няма да можете даси покажете носовете навън-което мен лично щеме изкефи-защото сиго заслужавате-за терорист като мен това е добре дошло Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_pirat -Междудругото някой хора тук много умело манипулират и заблуждават по младите мюслюмани Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  ZahraFBI Нед Май 09, 2010 2:47 pm

Ас селямо алейкум, брат,
Вместо да коментирам думите ти и да "празнословя", ще си позволя само да споделя два айета и два хадиса. Всеки тук е достатъчно грамотен да направи изводи за себе си:
"...Добрата дума е като доброто дърво. Коренът му е як, а клоните му са в небето." (сура Ибрахим, айет 24)
„А лошата дума е като лошото дърво. Изтръгнато е от земята и няма то устойчивост.” (сура Ибрахим, айет 26)
От Абу Муса ал-Ашари (р.а.) се предава следното: „Казах: „О, Пратенико на Аллах, кой е най-добрият мюсюлманин?” Той отговори: „Онзи, чийто език и ръка не нанасят вреда на мюсюлманите” (Ал-Бухари и Муслим)
"Който вярва в Аллах и Сетния ден, да говори добро или да замълчи" (Ал-Бухари)

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله






ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty САЛАМ АЛЕЙКУМ и на теб

Писане  sevgin Пон Май 10, 2010 3:44 am

Първо извини ме чесе обръщам към тебе толкова лично-второ Аллах мие двидетел че несъм искал дате обидя.Отнодно знанията нее нужно да знаеш много защото вярата нее във знанието а в сърцето-което е достатъчно-на едно място в Корана се казва; и ви дадохме знание а то ви ваправи неверници.Да мълча неее!Няма да мълча-нима невиждаш докаде даведе това мълчание света-верно е това което съм събрал в сърцето си болката и гнева са като бомба която може да унищожи света-този фалшив свят в който аз неискам да живейя-нападам брат си казваш-кой е този мой брат. този който нарича муджахидините терористи ли-този който спи спокойно в леглото си спокойно без дори дасе сети да отправи една молитва за мюслюмюнските ни братя който са избивани безжалостно посвета-и каточели това нестига плюйе отези който умират по пътя на Аллах- Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question -такива хора немогат даса ми братя-знаеш ли кой са мойте братя Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question товаса онези който ,уират в Авганистан Чечня-парестина воювайки.Как мислиш защо съм такъв-защото съм умопобъркан фанатик или съм луд Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question защо ли нося такава омраза и болка в себеси-зящото съм лош Човек Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question -НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ просто живота за едни е майка а задруги МАЩЕХА-ВИЖДАЛА ЛИСИ МЪЖ ДА ПЛАЧЕ-Е АЗ ГО ПРАВЯ ВСЯКА ВЕЧЕР ОТ 10-ГОДИНИ И СЕГА В МОМЕНТА СЪЩО-............................................................................

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Milena-Irshad Пон Май 10, 2010 9:15 pm

Ассаламу алейкум на всички.

Малко позакъсняла - може би, но няма да се занимая да препрочитам някои неща, които и без друго едвам прочетох и един път.

Само искам да кажа, че винаги ще си спомням хадиса, в който се казва, че най-слабата вяра е да поправиш злина мислено - и преди някой да ме набеди, че хем не го казвам целия (хадис), хем не с истинските думи да поясня - казвам края, който е най-важен и то по смисъл.

Тъй.

И това в хадиса е целия смисъл на Исляма, който е най-слаб в мисълта. Исляма - вярата в сърцето, изразена с думи и подкрепена с действия - това е целия ИСлям, който е начин на живот.

Какво искам да кажа ли?

Пример: Гледаш млад човек, който работи, гледа семейство, бори се - няма значение в случая дали е муслим или не. Греши, не греши, страда от лошотията на децата, от лошотията на управляващите, заради тплинния ефект и умирането на милата ни Земя, заради буклуците наоколо и унищожаването на зеленината и за да направи нещо, ходи по разни сбирки и протести и пр. Даже може и да го арестуват. Прави забележки да се чисти, да не се вика, да се пази и пр.

Гледаш е една баба, която седи на пейката и обича да клюкари - знае кой къде ходи и с кого, кога, гледа всички сапунки и плаче, ама много плаче за Еди-коя и и Еди-кой си, много страда за тях и много ги мисли. Тя не се кара с никого. Но много плаче.

И кой от двамата е по-добър?
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Milena-Irshad Вто Май 11, 2010 11:31 pm

Ассаламу алейкум

Искам да пусна още една новина по повод на обсъждането на бурката и никаба из Европа. Но първо искам да питам Севгин защо е озаглавил поста си на предишната страница "Малко ви е"?
Може би не съм прочела внимателно и затова ще помоля брата за малко разяснение иншаАллах.


50 на сто от германците
са за забрана на бурката

Колко жени носят бурка в Германия? Отговорът на този въпрос е неточен, тъй като съществуват само приблизителни преценки: Централният съвет на мюсюлманите, една от по-големите мюсюлмански организации в Германия, изхожда от предполагаеми 100 жени в цялата Федерална република.

Сред политиците забраната на пълното забулване не е сред актуално дискутираните теми. Депутатът от партията на свободните демократи Серкан Тьорен е сред малцината, които се обявяват твърдо за забрана на бурката. Самият той е от мюсюлмански произход:

"Мисля, че не е важна цифрата. Важен е всеки отделен случай. Точно както е и при темата за браковете по принуда и обрязването на млади мюсюлмански девойки в Африка. И по отношение на бурката трябва да кажем: религиозна свобода - добре, но не без граници."

Германците - раздвоени по отношение на бурката

Тьорен, който е говорител по въпросите на интеграцията на парламентарната си фракция, е на мнение, че държавата трябва да се наложи срещу традицията. Другояче гледа на нещата Мехмед Килич, интеграционно-политическият говорител на Зелените в Бундестага. Той смята, че Германия не трябва генерално да забранява пълното забулване:

"Първо: нашата конституция няма да позволи такава забрана. И второ: дори бурката да не ми харесва лично, трябва да съм в състояние да приемам и други представи за нещата в едно демократично общество", казва Килич. Сред населението цари подобно раздвоение: според анкета на "Файненшъл Таймс Германия" 50 на сто от германците са за забрана на бурката.

Автор: М. Бьолингер, В. Шопов

Редактор: Д. Попова-Витцел

дв / Минаре България
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty отговарям веднага

Писане  sevgin Сря Май 12, 2010 3:55 am

Който умее да чете между редовете е разбрал със сигурност защо постинга е с такова заглавие-почти съм убеден че ти също!!!!С удоволствие бих писал и подробности зада бъда поясно разбран-но вече ще трябва да внимавам къде и какво пиша-и бестова само чакат повод даме арестуват Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim не чесе страхувам ама мее жал за дъщеричката ми просто.....

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Milena-Irshad Сря Май 12, 2010 4:17 am

Ассаламу алейкум

До Севгин.

надявах се отговора ти да бъде по-различен.

Не искам отговор на това, което пиша, което не означава, че не можеш да си пишеш, разбира се.

Обаче - гледай иншаАллах да не съдиш другите. Освен това - сравнени трите ти поста по тази тема, ще кажа, че страха от Аллах е най-важното.
Сигурна съм, че не си ме разбрал, но не ми се обяснява повече.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty САЛАМ АЛЕЙКУМ и на теб сестро

Писане  sevgin Чет Май 13, 2010 5:45 am

Знам че нежелаеш отговор -така дакажем че понякога чета мислите на хората бездаискан-усещам чуствата им и дори мога да предвидя дейстията им също-незнам Аллах мее дарил с това.Състеб и двамата сме емоционални хора-очевидно ече имаме сериозни различия спрямо някой въпроси,прекрасно знам че моите неща които пиша нети харесват определено че и нещо повече,но както се казва тук тиси шефката и винаги можеш да истриваш написанато от мен!Щосе отнася затова аз неосъждам никого Аллах е единствен съдник на всичкини-а никой от нас нее идеален.Казваш че аз едвали щете разбера и за това за страха от всевишния,напротив аз прекрасно те разбрах и мога дакажа че Аллах найдобре знае кой какво тай в сърцето си и имали той страх или не-в крайна сметка всеки ще отговаря за свойте си грехове и ас за моите си.Както идае ако ме познаваше,ако можеше да погледнеш в сърцето ми,АКО можеше да прочетеш само една думичка исписана в очите ми -убеден съм че подруг начин щеше да погледнеш на мен,но няма лошо аз те ценя по мой си начин и искам даго знаеш Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Milena-Irshad Чет Май 13, 2010 1:58 pm

Драги братко!
Само ще ти кажа, че аз съм единствено "шефката" тук по това, че съм направила форума и по това да следя да няма обиди към религията и Аллах.
Да, мога да трия каквото реша, но съм достатъчно възрастна и умна, за да не трия наред.
Освен това относно конкретния изтрит пост ще ти кажа, че трябва да си ми благодарен, че съм го махнала, а не да се правип на ощипана госпожица. Има неща, които на драго сърце мога да споделя, но НЯМА да е тук - ако си чул, от миналия ден ни следят официално по Интернет. Така че ЩЕ спазвам някакви условия, които не навреждат на религията ми иншаАллах.
Аз знам какво е да те арестуват, да ти вземат децата и т.н. и каквото зависи от мен да предотвратя иншааллах това да се случи на някоя сестра или брат, ще го направя, дори те да не искат.
Разбра ли ме?
Изтриването НИКОГА няма да е от несъгласие - несъгласието мога да го изразя с думи, а не с просто изтриване. Алхамдулиллах мозъка ми е достатъчно голям да приема исляма и да не правя глупости.

Редактирам, т.е. добавям.

Е, аз не разбрах на кого "му е малко"???

Ако мислиш, че забраната е само срещу жените, се лъжеш и то много.
Ако мислиш, че е само срещу мюсюлманките, се лъжеш и то много.
Защото дори мюсюлманите се занимават с какво ли не, но сега при тази забрана, никой не каза и дума.
И така, независимо, че не е само срещу жените тази забрана, те са най-потърпевши, както винаги. Потърпевши и затова, че носейки никаб, те няма да излязат без него и так и вратите на дома им винаги ще бъдат затворени за тях. Но КОЙ мъж ще се замисли за това?
Не стига и факта, че всеки ден те правят джихад, ами са обявявани за недостатъчно вярващи от теб, например. Но да се замислят мъжете мюсюлмани наоколо - ТЕ какъв джихад правят, личи ли им и по какво им личи, че са мюсюлмани?
И изобщо какви стереотипи сте си изградили за мюсюлманите, че така раздляте - този е муслим, а онзи - не...
Само Аллах съди хората, а това, че уммата е разделена,говори лошо само за нас - Той ни е оставил каквото трябва.

А и какво имам да говоря и сега? САмо си чеша езика. Повечето само (евентуално) четат само какво се пише, всеки няма време (явно само аз съм свободна), никой няма мнение, няма какво да се пише, какво да се каже.
Обаче - как пък ми хрумна да кажа и аз за нещо, че не съм го разбрала и да питам във Фейсбук нашите братя и сестри МЮСЮЛМАНИ - е, доволен ли си Севгин? Показахте се като много знаещи и ми натрихте носа.
Е, вече ще гледам да си остана като "знаеща" и ще питам не вас. ИншаАллах.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty SALAM ALEYKUM SESTRO

Писане  sevgin Пет Май 14, 2010 3:17 am

За какво натриване на нос говориш-товба товба естакфируллах Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_question -Сестро недей така-опазил ме Аллах от такава мисъл дори-защо смяташ чесъм срещу теб-можеби аз даси имам вина щом сисе почуствала потози начин.Знам че истри онзи постинг зада ме опазиш от самия мен зада ме защитиш-те ни следят одавна,просто сега вече е явно и открито.Знам че инатеб тисе иска да пишеш за много неща ама неможеш и двамата знаем защо Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_exclaim Наранихте и то явно тее заболяло доста-но разбери че точно потози начин се чуствам аз когато чуя някого да нарича черните вдовици с разни и други названия-те също са наши сестри,имат деца които ще пораснат без бащи и т,н.... Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_sad -ще навляза пак в забранена зона на разговор затова-стоп Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_silent Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_silent Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Icon_silent И преди дае станало късно нека ти поискам прошка-знам ли утре дали ще имам възможност даго направя, инш Аллах

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Milena-Irshad Пет Май 14, 2010 4:05 am

Имаш я и аз искам прошка, ако смяташ, че съм направила или казала нещо, прощавай!

И Аллах да ни напътва всички и да ни опрости!
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty SALAM ALEYKUM SESTRO

Писане  sevgin Съб Май 15, 2010 3:45 am

Благодаря ти многооо сестро-Аллах да бди нат теб и семейството ти и нека милоста му се распостре над цялата ни умма ини подкрепи в нашата вяра -дани пази от самите нас зада несе отклоним от пътя му след като сме били напътени-защото ние прощавал и продължава дани прощава.Сесто аз няма за какво дати простя ти неси ми сторила нищо лошо-напротив ас несъм забравил добрината ти с която ме дари,докоснах се до словата та Аллах чрез теб-помогна ми когато имах нужда -нима има нещо по добро от това -ето така постъпват мюсмюманите помежду си-аз се уча от теб,избрахте за мой учител-и можеби някой ден ИНШ АЛЛАХ ще дойда в София зада ви видя Ако е рекъл Аллах и ако това няма дави затрудни разбирасе,иначе аз там имам доста познати тъй като 10-години от живота миса минали там-а дъщеря ми е родена в Болница Тина Киркова.

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Milena-Irshad Пон Май 17, 2010 4:27 am

Вести БГ

Имами водят дебат за Исляма на конференция във Виена
16.05.2010 22:21



Шаловете за глава, минаретата и бурките получават твърде голямо място в диалога за разпространението на Исляма в Европа, заявиха делегатите на конференцията на Европейските имами във Виена. Двудневната конференция събра заедно имами и делегати от 40 европейски държави. Делегатите стигнаха до съгласие по въпроса, че Ислямът не изисква от жените да носят бурки, но все пак допълниха, че забраната на пълното дамско ислямско покривало не е необходима в Европа, където така или иначе то се носи от много малко жени. С оглед на факта, че имиграционните и религиозните въпроси вече твърде често се свързват с националната сигурност, делегатите на конференцията призоваха за по-добра "интеграция чрез участие" в европейското общество, с оглед подобряването на имиджа на мюсюлманите на Запад. Представителите на мюсюлманските общности в Германия, Великобритания и Холандия говориха също и за необходимостта от сътрудничество с властите и полицията, за да се избегне радикализирането на младите мюсюлмани. Задължение на имамите е да предпазват младите от екстремизъм, заяви Бурханетин Даг, шиитски представител от Германия на конференцията. Междувременно, делегатите на конференцията стигнаха и до съгласие, че жените мюсюлманки трябва в бъдеще да получават повече ръководни позиции в обществения живот. /АФП
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Milena-Irshad Пет Окт 15, 2010 4:19 am

от дневник

Френска гражданка на 63 години бе изправена пред съда в Париж по обвинение, че е разкъсала бурка на туристка от Обединените арабски емирства. Когато арабката си поставила отново консервативното мюсюлманско пребраждане, покриващо цялото тяло и лицето, французойката се нахвърлила, блъснала я, одрала я и я ухапала.

За това нападение прокуратурата иска 2 месеца условна присъда и глоба от 750 евро, съобщи Ройтерс.

Инцидентът е станал през февруари в луксозен парижки бутик.

Пенсионираната учителка по английски, известна само с името Мадлен, не се яви в съда и няма защитник.

При разпита в полицията тя описала, че помолила на английски арабката да си свали фереджето. Когато тя отказала, Мадлен го разкъсала, а при опита на туристката да си го постави отново, избухнала свада.

"Знаех си, че един ден няма да издържа на цялата тази история с бурката", казва подсъдимата. В интервю за в."Паризиен" тя отрича да е проявила насилие и заяви, че е не приемливо в родината на човешките права да се носи това покривало. "Преподавала съм в Мароко и Саудитска арабия. Виждала съм как се отнасят към жените в тези страни, как ги карат да ходят на 3 метра зад съпрузите си."

"Съвместното съжителство изисква да сме толерантни към другите, независимо какво са облекли", каза в съда обвинителката Ан Фонтет.

Делото започва броени дни след като бе дадено окончателно одобрение на закон, забраняващ носенето на бурка във Франция. Нарушителите трябва да платят глоба от 150 евро или да ходят на курсове по граждански права и задължения. Законът ще влезе в сила след половин година, з ада имат възможност носещите бурка да се информират за новите изисквания.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Франция ще налага глоби за носенето на бурка? - Page 2 Empty Re: Франция ще налага глоби за носенето на бурка?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите