Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мляко и кафе...

+5
Yuksel Remzi
Sirin
Milena-Irshad
mirvam
ZahraFBI
9 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Мляко и кафе... - Page 2 Empty Re: Мляко и кафе...

Писане  Ali Hakimali Нед Мар 07, 2010 3:40 am

Асселяму алейкум!Наистина в селата от Велинградският регион се пие в повечето от случаите турско кафе.Лошото е ,че почти никъде вече не го правят нито на жар нито на пясък.А иначе и в двата варианта кафето става наистина гъсто и ароматно,не знам дали е от самото кафе или от начина му на приготвяне.А що става въпрос за "кафе като за ходжа", то идва от там ,че ходжите са известни с това ,че го пият много сладко.Та даже има и една максима ,като вариш кафето на ходжата,лъжичката трябжа да стои права. Very Happy

Ali Hakimali

Брой мнения : 16
Join date : 30.01.2010
Age : 47
Местожителство : s.Avramovo

Върнете се в началото Go down

Мляко и кафе... - Page 2 Empty Re: Мляко и кафе...

Писане  Milena-Irshad Вто Мар 09, 2010 6:40 am

Честно казано, връщайки се години назад се сещам за какви ли не тези, относно кафето и колко е вредно и т.н.
Аз толкова обичам кафе, разбира се, не прекалявам, но тези изказвания винаги са ми били...как да кажа, било ми е тежко от всичко това. Искало ми се е да чудя друго :-)
Винаги съм държала на тезата, че не трябва да се прекалява и съм на това мнение и за кафето.
Так стигаме и до днешни дни, когато онова, което се говори за кафето, вече е коренно различно от предишните мнения за една от любимите ми напитки...
Дали от търговска гледна точка, не знам, но вече все повече се изтъкват антиоксидантните свойства на кафето, освен това съдоразширяващото му действие допринася за по-доброто усвояване на някои лекарства и елементи.

Е, това вече ми изнася Very Happy
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Мляко и кафе... - Page 2 Empty Re: Мляко и кафе...

Писане  sumaya Вто Мар 09, 2010 4:08 pm

Milena-Irshad написа:Честно казано, връщайки се години назад се сещам за какви ли не тези, относно кафето и колко е вредно и т.н.
Аз толкова обичам кафе, разбира се, не прекалявам, но тези изказвания винаги са ми били...как да кажа, било ми е тежко от всичко това. Искало ми се е да чудя друго :-)
Винаги съм държала на тезата, че не трябва да се прекалява и съм на това мнение и за кафето.
Так стигаме и до днешни дни, когато онова, което се говори за кафето, вече е коренно различно от предишните мнения за една от любимите ми напитки...
Дали от търговска гледна точка, не знам, но вече все повече се изтъкват антиоксидантните свойства на кафето, освен това съдоразширяващото му действие допринася за по-доброто усвояване на някои лекарства и елементи.

Е, това вече ми изнася Very Happy


Е, не само на теб, сестра Very Happy . И на мен ми се иска да вярвам, че ползата от кафето е такава, каквато я описват. Но истината е, че поне ободрява и спомага зо добри разговори.
sumaya
sumaya

Брой мнения : 45
Join date : 01.02.2010

Върнете се в началото Go down

Мляко и кафе... - Page 2 Empty Re: Мляко и кафе...

Писане  Samira Чет Апр 01, 2010 7:29 am

Ассаляму алейкум! От както не пуша Алхамдулилляха,кафето не ми е толкова сладко някак си не върви не че не пия,но се случва най-много 1 в седмицата и забелязах,че когато го пия след това съм много превъзбудена и немога да заспя. Явно преди не съм усещала действието на кафето. За в момента ми е по сладко да пия градински чай с листа от ментаSmile

Samira

Брой мнения : 20
Join date : 26.11.2009
Age : 35
Местожителство : Amsterdam

Върнете се в началото Go down

Мляко и кафе... - Page 2 Empty Re: Мляко и кафе...

Писане  Eliss Вто Апр 27, 2010 5:31 am

Алейкум селям ))
Само аз ли не харесвам кафето?! Честно казано миризмата му е много привличаща ))) но когато пийна и като остане всука в устата ми...някак си не ми е хубаво... хех ))) Винаги съм се питала,защо хората толкова много обичат кафето?! Защо аз не го харесвам..около мене всички пият кафе..
Слабост са ми чайчетата ))) Вода и чай ми е ежедневната напитка ))) хехе )))
Но всеки с вкуса си )))
Eliss
Eliss

Брой мнения : 32
Join date : 18.04.2010
Age : 32
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Мляко и кафе... - Page 2 Empty Re: Мляко и кафе...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите