Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Приемането на Ислям заличава предишните грехове

+5
Sirin
Yuksel Remzi
ZahraFBI
Rotting Allah
Milena-Irshad
9 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Milena-Irshad Нед Дек 27, 2009 7:32 pm

Чрез милостта Си и Своето милосърдие, Аллах е сторил Исляма да разрушава греховете, направени преди него. Когато кяфир стане мюсюлманин, Аллах му прощава всичко, което е сторил като неверник и го очиства от греховете.

Муслим (121) предава, че ‘Амр ибн ал-‘Аас р.а. е казал: „Когато Аллах положи Исляма в сърцето ми, отидох при Пророка с.а.с. е му казал: „Дай ми дясната си ръка да се закълна във вярност пред теб“. Той протегна ръката си и аз отдръпнах моята. Той ме попита: „Какво има, О ‘Амр?“ Отговорих: „Искам да поставя едно условие“. Попита: „Какво условие?“ Аз казах: „Да бъда опростен“. Той ми каза: „Не знаеш ли, че Ислямът разрушава предходните дела?“
„Ислямът разрушава предходните дела“ означава, че той ги изтрива и ги заличава. Посочено от ал-Науауи в Шарх Муслим.

На шейх Ибн ‘Утаймин, Аллах да се смили над него, бил зададен подобен въпрос за човек, спечелил пари от продажба на дрога преди да стане мюсюлманин. Той отговорил:

Можем да кажем на този брат, когото Аллах е благословил с Исляма, след като е спечелил харам богатство: да се радва, защото това богатство е позволено за него и няма грях за него в това, дали ще го задържи или ще го раздаде за милостиня, или ще го използува да се ожени, защото Аллах Е казал в Свещената Си Книга (превод на значението):

Кажи на неверниците, че ако престанат, ще им се опрости онова, което е било по-рано, а ако упорстват ¬ известна е вече съдбата на предците.
[ал-Анфал, 8:38]

т.е. всичко, което е отминало, е опростено. Но ако са откраднати пари от собственика им, трябва да се върнат. Но ако са пари, спечелени от хора с тяхното съгласие, дори да са от харам, например както са парите от лихва или от продажба на наркотици и пр., позволени са за човек, след като е станал мюсюлманин, защото Аллах е казал: „Кажи на неверниците, че ако престанат, ще им се опрости онова, което е било по-рано...“. А Пророка с.а.с. е казал на ‘Амр ибн ал-‘Аас, когато е станал мюсюлманин: „Не знаеш ли, че Ислямът разрушава предходните дела?“
Много куфар са станали мюсюлмани след като са убили мюсюлмани, но те няма да бъдат наказани за това, защото са го направили преди.
Така че кажете на този брат, че неговото богатство е позволено и няма грях за него в това; той може да дава от него за милостиня, да се ожени и пр.

източник: Ликаа’ат ал-Бааб ил-Мафуух /373-374.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Ислям-опрощение...

Писане  Rotting Allah Пон Яну 11, 2010 10:01 pm

А ако ви изтребя от лицето на земята,всички мусюлмани и след това приема исляма,ще ми бъдат ли опростени греховете?

Rotting Allah

Брой мнения : 9
Join date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ZahraFBI Вто Яну 12, 2010 12:19 am

Rotting Allah, аз не мога да ти дам отговор на въпроса, защото това само Аллах знае, но мога да кажа следното: Милостта на Аллах е безгранична. В същото време обаче, не трябва да се забравя и че Аллах е справедлив, Той е този, който знае и скритото, и явното, Той е този, който вижда не само делата, но и сърцата ни. Приемането на Исляма не е достатъчно, за да бъдеш благословен с Милосърдието и Опрощението на Аллах. Когато човек приема Исляма, той прави това не само на думи, той приема Исляма със сърцето си. Ако си решил да "изтребеш от лицето на земята всички мюсюлмани" и след това приемеш Исляма, помисли за следното: ти ще бъдеш единственият мюсюлманин на този свят, обкръжен от хора, които изповядват други религии, и които също като теб може би изпитват неприязън и нетърпимост към нашата религия. Аз лично не бих могла да съществувам в един такъв свят, в свят, в който нямам нито една сестра или брат по религия, с които да споделям радостите и тревогите си, с които да отслужвам молитвата си, на които да дарявам от имота си..., а какъв спътник в живота си би могъл да имаш ако няма нито един друг човек, който да споделя мирогледа ти, как ще създадеш поколение, за кого ще полагаш грижи, кой би направил дуа (молитва) за теб?...това е само една частица от това, което се съдържа в нашата религия - Исляма. Ако в този случай приемеш искрено нашата религия, мога само да направя дуа Аллах да е с теб, защото аз съм новоприела Исляма и знам какво е да живееш сред немюсюлмани и не искам дори да си представям какво е да живееш в свят, в който няма нито един мюсюлманин освен самия теб... Ако ли пък си от лицемерите....отново не искам да си представям...

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Milena-Irshad Вто Яну 12, 2010 12:43 am

Не знам защо си мисля, че това не е въпрос, а опит за заплаха :-) Макар въпросния господин да не знае, че истинския мюсюлманин се страхува от Аллах, а не от някой дали ще го убие или каквото и да било там. Между другото да ти кажа още нещо - никой няма да умре преди да му е дошло времето за това. Така че...стигаме до изходната точка - всичко зависи от Аллах (БОгът).

Да повторя сестра Захра, т.е. да наблегна на най-важното. Само Аллах знае съкровеното в сърцето - т.е. ако някой приеме исляма и декларира това пред хората, но не го е направил от искрена вяра - няма как да скрие това от Бог. Т.е. - Той знае защо един човек е приел Неговата религия и оттам ще реши дали може или не може да опрощава греховете му.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ???? Вто Яну 12, 2010 2:18 am

И аз мисля,че това е по-скоро риторичен въпрос и опит да ни предизвика.Но едиственото правилно в случая е да направим дуа сърцето на въпросния господин да бъде осенено от сиянието на религията Ислям.Амин!

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Yuksel Remzi Вто Яну 12, 2010 4:17 am

Rotting Allah написа:А ако ви изтребя от лицето на земята,всички мусюлмани и след това приема исляма,ще ми бъдат ли опростени греховете?
незнам от къде тая слелост бе брат да убиеш всички мюсюлмани или не си наред нещо или си не мюсюлманин едно от двете е NO NAS NE NIE STRAH OT SMARTTA!!!
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Yuksel Remzi Вто Яну 12, 2010 4:21 am

Rotting Allah написа:А ако ви изтребя от лицето на земята,всички мусюлмани и след това приема исляма,ще ми бъдат ли опростени греховете?
АКО ТИ СЕ УБИВА МЮСЮЛМАНИН ЕЛА ДА УБИЕШ МЕН МОГА ДА ТИ ДАМ АДРЕСА СИ АКО ИСКАШ
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ZahraFBI Вто Яну 12, 2010 5:10 am

"На Аллах е онова, което е на небесата и което е на земята. Дали показвате какво е в душите ви, или го скривате, Аллах ще ви подири сметка за него, и комуто пожелае, ще прости, и когото пожелае, ще накаже. Аллах над всяко нещо има сила."
(сура Ал Бакара, айет 284)

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Rotting Allah Вто Яну 12, 2010 8:38 pm

ZahraFBI написа:
Rotting Allah, аз не мога да ти дам отговор на въпроса, защото това само Аллах знае, но мога да кажа следното: Милостта на Аллах е безгранична. В същото време обаче, не трябва да се забравя и че Аллах е справедлив,.

"Но ако са пари, спечелени от хора с тяхното съгласие, дори да са от харам, например както са парите от лихва или от продажба на наркотици и пр., позволени са за човек, след като е станал мюсюлманин, защото Аллах е казал: „Кажи на неверниците, че ако престанат, ще им се опрости онова, което е било по-рано...“. А Пророка с.а.с. е казал на ‘Амр ибн ал-‘Аас, когато е станал мюсюлманин: „Не знаеш ли, че Ислямът разрушава предходните дела?“"

И това е справедливост? Това,някой да продава наркотици на децата ти,да печели пари от това-от смъртта,поробването и унищожаването на децата ти,на теб и щом приеме исляма,все едно нищо зло не е сторил.. Та това е справедливост? Пожелавам тогава такав участ на децата ви и на вас! Пожелавам и след това човекът причинил това на децата ви или на вас да живее щастливо и в мир с въпросният Аллах.

ZahraFBI написа:
Ако си решил да "изтребеш от лицето на земята всички мюсюлмани" и след това приемеш Исляма, помисли за следното: ти ще бъдеш единственият мюсюлманин на този свят, обкръжен от хора, които изповядват други религии, и които също като теб може би изпитват неприязън и нетърпимост към нашата религия....
Толкова ли е силна вярата ти,та би се притеснила,ако си единствената? Или си "повярвала" във въпросната вяра,защото в нея не си сама,защото видиш ли вярващия в нея имало и други?!

ZahraFBI написа:
а какъв спътник в живота си би могъл да имаш ако няма нито един друг човек, който да споделя мирогледа ти, как ще създадеш поколение, за кого ще полагаш грижи, кой би направил дуа (молитва) за теб...
А защо въпросният спътник трябва задължително да е изповядващ исляма? Нима,ако той е достатъчно добър и достоен като човек,фактът,че не изповядва исляма,го прави недостоен за теб (него,нея)-изповядващата исляма?

ZahraFBI написа:
...знам какво е да живееш сред немюсюлмани и не искам дори да си представям какво е да живееш в свят, в който няма нито един мюсюлманин освен самия теб... ...
А можеш ли да си представиш,какво е било на българите изкормвани и избивани пред жената и децата им,защото не са искали да приемат въпросната религия?

ZahraFBI написа:
"На Аллах е онова, което е на небесата и което е на земята. Дали показвате какво е в душите ви, или го скривате, Аллах ще ви подири сметка за него, и комуто пожелае, ще прости, и когото пожелае, ще накаже. Аллах над всяко нещо има сила."
(сура Ал Бакара, айет 284)
Milena-Irshad написа:
„Ислямът разрушава предходните дела“ означава, че той ги изтрива и ги заличава. Посочено от ал-Науауи в Шарх Муслим.
Звучи доста категорично и ясно,че безусловно Аллах ти опрощава греховте,щом приемеш исляма,което противоречи на по-горния цитат от който личи,че Аллах може и да те помилва,може и да не те. Та,кое от двете е истина? Че може да те,а може и да не те,или,че категорично те "помилва"?
Изобщееее,смехотворни неща чета тук.
Онзи пък другия ми писал,че не го е страх от смъртта. Ми вземи та умри тогава бе брат!
Другият пък,адреса си дава да съм отидел да го убия. Детски изказвания. Първо,че е смехотворно да очаква аз да си хвана багажа и да го диря да го заутрепвам,второ не знае с какъв човек говори.
Та позамислете се в какво вярвате и какви неща пишете по розовият си форум!

Rotting Allah

Брой мнения : 9
Join date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ???? Вто Яну 12, 2010 9:22 pm

"не знае с какъв човек говори.
Та позамислете се в какво вярвате и какви неща пишете по розовият си форум!"

Мислиш ли,че не знаем с какъв човек си имаме работа?

Знаем и разбираме много добре,но просто не си заслужава да падаме на твоето ниво.Съжалявам само,че сестрите си загубиха времето да ти обяснят някои неща,но ти очевидно си толко заслепен от омраза,че не можеш да проумееш.

Но въпреки всичко,ще се моля за теб.Никога не се знае,може да станеш част от нашето семейство-Исляма.

И ми е интересно ти какво търсиш в "розовия ни форум" scratch

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Yuksel Remzi Вто Яну 12, 2010 10:00 pm

Rotting Allah написа:
ZahraFBI написа:
Rotting Allah, аз не мога да ти дам отговор на въпроса, защото това само Аллах знае, но мога да кажа следното: Милостта на Аллах е безгранична. В същото време обаче, не трябва да се забравя и че Аллах е справедлив,.

"Но ако са пари, спечелени от хора с тяхното съгласие, дори да са от харам, например както са парите от лихва или от продажба на наркотици и пр., позволени са за човек, след като е станал мюсюлманин, защото Аллах е казал: „Кажи на неверниците, че ако престанат, ще им се опрости онова, което е било по-рано...“. А Пророка с.а.с. е казал на ‘Амр ибн ал-‘Аас, когато е станал мюсюлманин: „Не знаеш ли, че Ислямът разрушава предходните дела?“"

И това е справедливост? Това,някой да продава наркотици на децата ти,да печели пари от това-от смъртта,поробването и унищожаването на децата ти,на теб и щом приеме исляма,все едно нищо зло не е сторил.. Та това е справедливост? Пожелавам тогава такав участ на децата ви и на вас! Пожелавам и след това човекът причинил това на децата ви или на вас да живее щастливо и в мир с въпросният Аллах.

ZahraFBI написа:
Ако си решил да "изтребеш от лицето на земята всички мюсюлмани" и след това приемеш Исляма, помисли за следното: ти ще бъдеш единственият мюсюлманин на този свят, обкръжен от хора, които изповядват други религии, и които също като теб може би изпитват неприязън и нетърпимост към нашата религия....
Толкова ли е силна вярата ти,та би се притеснила,ако си единствената? Или си "повярвала" във въпросната вяра,защото в нея не си сама,защото видиш ли вярващия в нея имало и други?!

ZahraFBI написа:
а какъв спътник в живота си би могъл да имаш ако няма нито един друг човек, който да споделя мирогледа ти, как ще създадеш поколение, за кого ще полагаш грижи, кой би направил дуа (молитва) за теб...
А защо въпросният спътник трябва задължително да е изповядващ исляма? Нима,ако той е достатъчно добър и достоен като човек,фактът,че не изповядва исляма,го прави недостоен за теб (него,нея)-изповядващата исляма?

ZahraFBI написа:
...знам какво е да живееш сред немюсюлмани и не искам дори да си представям какво е да живееш в свят, в който няма нито един мюсюлманин освен самия теб... ...
А можеш ли да си представиш,какво е било на българите изкормвани и избивани пред жената и децата им,защото не са искали да приемат въпросната религия?

ZahraFBI написа:
"На Аллах е онова, което е на небесата и което е на земята. Дали показвате какво е в душите ви, или го скривате, Аллах ще ви подири сметка за него, и комуто пожелае, ще прости, и когото пожелае, ще накаже. Аллах над всяко нещо има сила."
(сура Ал Бакара, айет 284)
Milena-Irshad написа:
„Ислямът разрушава предходните дела“ означава, че той ги изтрива и ги заличава. Посочено от ал-Науауи в Шарх Муслим.
Звучи доста категорично и ясно,че безусловно Аллах ти опрощава греховте,щом приемеш исляма,което противоречи на по-горния цитат от който личи,че Аллах може и да те помилва,може и да не те. Та,кое от двете е истина? Че може да те,а може и да не те,или,че категорично те "помилва"?
Изобщееее,смехотворни неща чета тук.
Онзи пък другия ми писал,че не го е страх от смъртта. Ми вземи та умри тогава бе брат!
Другият пък,адреса си дава да съм отидел да го убия. Детски изказвания. Първо,че е смехотворно да очаква аз да си хвана багажа и да го диря да го заутрепвам,второ не знае с какъв човек говори.
Та позамислете се в какво вярвате и какви неща пишете по розовият си форум!
SLUSHAI SHETANIN SAS SHEITANIN DAVAM TI ADRESASI ZA DA VIDISH 4E NIE NESME PUMIYARI KATO TEB YASNO LITIE I NITO ME PLASHISH NITO MU PUKA OT TEB SVINSKA MUTRA
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Yuksel Remzi Вто Яну 12, 2010 10:22 pm

Yuksel Remzi написа:
Rotting Allah написа:
ZahraFBI написа:
Rotting Allah, аз не мога да ти дам отговор на въпроса, защото това само Аллах знае, но мога да кажа следното: Милостта на Аллах е безгранична. В същото време обаче, не трябва да се забравя и че Аллах е справедлив,.

"Но ако са пари, спечелени от хора с тяхното съгласие, дори да са от харам, например както са парите от лихва или от продажба на наркотици и пр., позволени са за човек, след като е станал мюсюлманин, защото Аллах е казал: „Кажи на неверниците, че ако престанат, ще им се опрости онова, което е било по-рано...“. А Пророка с.а.с. е казал на ‘Амр ибн ал-‘Аас, когато е станал мюсюлманин: „Не знаеш ли, че Ислямът разрушава предходните дела?“"

И това е справедливост? Това,някой да продава наркотици на децата ти,да печели пари от това-от смъртта,поробването и унищожаването на децата ти,на теб и щом приеме исляма,все едно нищо зло не е сторил.. Та това е справедливост? Пожелавам тогава такав участ на децата ви и на вас! Пожелавам и след това човекът причинил това на децата ви или на вас да живее щастливо и в мир с въпросният Аллах.

ZahraFBI написа:
Ако си решил да "изтребеш от лицето на земята всички мюсюлмани" и след това приемеш Исляма, помисли за следното: ти ще бъдеш единственият мюсюлманин на този свят, обкръжен от хора, които изповядват други религии, и които също като теб може би изпитват неприязън и нетърпимост към нашата религия....
Толкова ли е силна вярата ти,та би се притеснила,ако си единствената? Или си "повярвала" във въпросната вяра,защото в нея не си сама,защото видиш ли вярващия в нея имало и други?!

ZahraFBI написа:
а какъв спътник в живота си би могъл да имаш ако няма нито един друг човек, който да споделя мирогледа ти, как ще създадеш поколение, за кого ще полагаш грижи, кой би направил дуа (молитва) за теб...
А защо въпросният спътник трябва задължително да е изповядващ исляма? Нима,ако той е достатъчно добър и достоен като човек,фактът,че не изповядва исляма,го прави недостоен за теб (него,нея)-изповядващата исляма?

ZahraFBI написа:
...знам какво е да живееш сред немюсюлмани и не искам дори да си представям какво е да живееш в свят, в който няма нито един мюсюлманин освен самия теб... ...
А можеш ли да си представиш,какво е било на българите изкормвани и избивани пред жената и децата им,защото не са искали да приемат въпросната религия?

ZahraFBI написа:
"На Аллах е онова, което е на небесата и което е на земята. Дали показвате какво е в душите ви, или го скривате, Аллах ще ви подири сметка за него, и комуто пожелае, ще прости, и когото пожелае, ще накаже. Аллах над всяко нещо има сила."
(сура Ал Бакара, айет 284)
Milena-Irshad написа:
„Ислямът разрушава предходните дела“ означава, че той ги изтрива и ги заличава. Посочено от ал-Науауи в Шарх Муслим.
Звучи доста категорично и ясно,че безусловно Аллах ти опрощава греховте,щом приемеш исляма,което противоречи на по-горния цитат от който личи,че Аллах може и да те помилва,може и да не те. Та,кое от двете е истина? Че може да те,а може и да не те,или,че категорично те "помилва"?
Изобщееее,смехотворни неща чета тук.
Онзи пък другия ми писал,че не го е страх от смъртта. Ми вземи та умри тогава бе брат!
Другият пък,адреса си дава да съм отидел да го убия. Детски изказвания. Първо,че е смехотворно да очаква аз да си хвана багажа и да го диря да го заутрепвам,второ не знае с какъв човек говори.
Та позамислете се в какво вярвате и какви неща пишете по розовият си форум!
SLUSHAI SHETANIN SAS SHEITANIN DAVAM TI ADRESASI ZA DA VIDISH 4E NIE NESME PUMIYARI KATO TEB YASNO LITIE I NITO ME PLASHISH NITO MU PUKA OT TEB SVINSKA MUTRA
ВИЖ КВО ТОВА ДЕТО чЕТЕШ ОТ ПРЕИНАчЕНАТА ИСТОРИЯ ДА Е УГОДНО НА УПРАВНИЦИТЕ И ДА ИМА ОМРАЗА Е С1СВЕМ ДРУГО.НЯМА ПРИНУЖДЕНИЕ В РЕЛИГИЯТА. КОИТО ЖЕЛА Е ДА ВЯРВА ДА ВЯРВА .КОИТО НЕ ЖЕЛАЕ НЕКА СИ ОСТАНЕ НЕВЕРНИК\" МИСЛИШ ЛИ чЕ АКО ТЕ НАКАТРА НЕКОИ ДА ПРИЕМЕШ ИСЛЯМА АЛЛАХ ШЕ ТИ ГО ПРИЕМЕ А? СВИДЕТЕЛСТВУВАНЕТО чЕ НЯМА ДРУГ БОГ ОСВЕН АЛЛАХ И чЕ МУХАММДЕД Е НЕГОВ РАБ И ПРАТЕНИК СЕ КАЗВАТ ОТ СЪРЦЕ. И МИСЛИШ ЛИ чЕ АКО НЯКОИТЕ НАСИЛИ ДА ПРИЕМЕШ ИСЛЯМА ТИ ШЕ СТАНЕШ ЛИ СУТРИНТА ОТ ТОПЛОТО ЛЕГЛО ЗА СУТРЕШНАТА МОЛИТВА ИЛИ ДА ДЪРЖИШ ОРУЧ ПРЕЗ РАМАЗАНА НИКОГА ТОВА НЯМА ДА ГО НАПРАВИ чОВЕК КОЙТО НЕ ГО ПРАВИ ЗАРАДИ АЛЛАХ И ОТ СЪРЦЕ.ТАКА чЕ НЕДИ ДА ПИЕШ ВОДА ОТ ЛОКВАТА АМИ ПИЙ ОТ ИЗВОРА
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ZahraFBI Вто Яну 12, 2010 10:26 pm

На първо място, бих искала да кажа, че ние родителите носим отговорността да дадем на децата си необходимото възпитание и им помогнем да формират самосъзнание, което не би ги накарало да отиват и да купуват наркотици.
Поробването... доколкото се разпростират историческите ми познания, Испания също е била управлявана близо 800 години от мюсюлмани. Там обаче никой не говори за „поробване” и „изкормване и избиване пред жената и децата”. Когато човек иска да направи обективна оценка на нещо, би следвало да подходи всеобхватно към дадения въпрос. Да, определени хора са извършвали това, за което говориш, но само защото са от определен етнос означава ли че са истински мюсюлмани? Ислямът не се свежда само до Турция, в целия свят има мюсюлмани от различни етноси. Има много мъже и жени от Турция, които са изключително добри хора, но и такива, които не са, както е по целия свят.
„какво е било на българите изкормвани и избивани пред жената и децата им, защото не са искали да приемат въпросната религия?” – всеки истински мюсюлманин знае, че Аллах е казал: „И няма принуждение в религията..” (сура Ал Бакара, айет 256), а също и “... Бог не обича угнетителите”. (Сура Ал-Имран, айет 140)
Колкото до справедливостта, от опита, който имам като юрист, мога да кажа, че ние хората възприемаме това понятие толкова всеобхватно, за един справедливо е едно, за друг – друго... За да можем да видим обаче кое е наистина справедливо, трябва да изходим от закона. Който и юрист да попиташ, ще ти каже, че Конституцията е основен и върховен закон на всяка държава, в който са формулирани всички основни права и задължения на гражданите и принципите на свобода, справедливост, хуманизъм... Основният и Върховният закон за човечеството обаче е Божият закон. Ето защо, ако положиш усилия, и наистина искаш да разбереш какво е справедливост и за какво ще отговаряш пред Бог, освободи се от предубедеността и предразсъдъците си за момент и разгърни Божието слово. Ако сърцето ти не е заключено от страха и предразсъдъците, а очите ти - заслепени от натрупания гняв, ще откриеш истината, ин ша Аллах.
Обещавам да ти отговоря и на останалите въпроси, но след молитвата, ин ша Аллах
Very Happy

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Rotting Allah Вто Яну 12, 2010 11:00 pm

Yuksel Remzi написа:
Rotting Allah написа:
ZahraFBI написа:
Rotting Allah, аз не мога да ти дам отговор на въпроса, защото това само Аллах знае, но мога да кажа следното: Милостта на Аллах е безгранична. В същото време обаче, не трябва да се забравя и че Аллах е справедлив,.

"Но ако са пари, спечелени от хора с тяхното съгласие, дори да са от харам, например както са парите от лихва или от продажба на наркотици и пр., позволени са за човек, след като е станал мюсюлманин, защото Аллах е казал: „Кажи на неверниците, че ако престанат, ще им се опрости онова, което е било по-рано...“. А Пророка с.а.с. е казал на ‘Амр ибн ал-‘Аас, когато е станал мюсюлманин: „Не знаеш ли, че Ислямът разрушава предходните дела?“"

И това е справедливост? Това,някой да продава наркотици на децата ти,да печели пари от това-от смъртта,поробването и унищожаването на децата ти,на теб и щом приеме исляма,все едно нищо зло не е сторил.. Та това е справедливост? Пожелавам тогава такав участ на децата ви и на вас! Пожелавам и след това човекът причинил това на децата ви или на вас да живее щастливо и в мир с въпросният Аллах.

ZahraFBI написа:
Ако си решил да "изтребеш от лицето на земята всички мюсюлмани" и след това приемеш Исляма, помисли за следното: ти ще бъдеш единственият мюсюлманин на този свят, обкръжен от хора, които изповядват други религии, и които също като теб може би изпитват неприязън и нетърпимост към нашата религия....
Толкова ли е силна вярата ти,та би се притеснила,ако си единствената? Или си "повярвала" във въпросната вяра,защото в нея не си сама,защото видиш ли вярващия в нея имало и други?!

ZahraFBI написа:
а какъв спътник в живота си би могъл да имаш ако няма нито един друг човек, който да споделя мирогледа ти, как ще създадеш поколение, за кого ще полагаш грижи, кой би направил дуа (молитва) за теб...
А защо въпросният спътник трябва задължително да е изповядващ исляма? Нима,ако той е достатъчно добър и достоен като човек,фактът,че не изповядва исляма,го прави недостоен за теб (него,нея)-изповядващата исляма?

ZahraFBI написа:
...знам какво е да живееш сред немюсюлмани и не искам дори да си представям какво е да живееш в свят, в който няма нито един мюсюлманин освен самия теб... ...
А можеш ли да си представиш,какво е било на българите изкормвани и избивани пред жената и децата им,защото не са искали да приемат въпросната религия?

ZahraFBI написа:
"На Аллах е онова, което е на небесата и което е на земята. Дали показвате какво е в душите ви, или го скривате, Аллах ще ви подири сметка за него, и комуто пожелае, ще прости, и когото пожелае, ще накаже. Аллах над всяко нещо има сила."
(сура Ал Бакара, айет 284)
Milena-Irshad написа:
„Ислямът разрушава предходните дела“ означава, че той ги изтрива и ги заличава. Посочено от ал-Науауи в Шарх Муслим.
Звучи доста категорично и ясно,че безусловно Аллах ти опрощава греховте,щом приемеш исляма,което противоречи на по-горния цитат от който личи,че Аллах може и да те помилва,може и да не те. Та,кое от двете е истина? Че може да те,а може и да не те,или,че категорично те "помилва"?
Изобщееее,смехотворни неща чета тук.
Онзи пък другия ми писал,че не го е страх от смъртта. Ми вземи та умри тогава бе брат!
Другият пък,адреса си дава да съм отидел да го убия. Детски изказвания. Първо,че е смехотворно да очаква аз да си хвана багажа и да го диря да го заутрепвам,второ не знае с какъв човек говори.
Та позамислете се в какво вярвате и какви неща пишете по розовият си форум!
SLUSHAI SHETANIN SAS SHEITANIN DAVAM TI ADRESASI ZA DA VIDISH 4E NIE NESME PUMIYARI KATO TEB YASNO LITIE I NITO ME PLASHISH NITO MU PUKA OT TEB SVINSKA MUTRA
Хахахахаха
Кротките и смирени братя мусюлмани,или поне един от тях реагира подобаващо,сипейки обиди без аз самият да съм написал и една обидна дума или квалификация по чийто и да е адрес.
Останахте слепи и за абсолютно смислените ми въпроси.
Единдтвената която реагира нормално Захра,също заслепено се подведе по думата "робство",но ако прочетете без да търсите заяждане в писанията ми,ще разберете,че става дума не за Турско или каквото и да е друго робство,а за такова причинено от дрогата. Човек става роб на тая гадост и не може да се измъкне от нея.
В нещо,каквото и да било то,не трябва да се вярва сляпо. Аз ви зададох един прост въпрос,граничещ почти буквално с примера даден за наркотиците,а повечето от вас реагират или по най-детския начин (адреси,мадреси...ела..да те видим...пумияр...),или заслепени от мисълта,че съм писал с омраза и тем подобни. Друг пък нямало да ми падне на нивото.. А какво ми е нивото? Използвах обидна дума по отношение на някого ли,що ли?
Слепци са тези,които вярват в сляпо в нещо,без да се замислят над него.
За извора и локвата няма да коментирам. Сигурно е имало присъствие ,а не робство,но както и да е. Аз не съм говорил изобщо по тази тема,вие заслепени от думичката "робство",която аз изобщо не използвах в тая насока,зачекнахте това. Wink

Rotting Allah

Брой мнения : 9
Join date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Milena-Irshad Вто Яну 12, 2010 11:18 pm

Момент, по-кротко.
А и за щастие няма да цитирам ЦЯЛОТО предходно писание - защо изобщо правите това?!
Няма значение.
Ето - това отношение - разнопосочно, може да ти даде явна представа за това, че хората са твърде различни, изповядвайки и една и съща религия.
Аз се извинявам, ако си се почувствал обиден - лично не бих искала да виждам обиди по ничий адрес тук. В никакъв случай.
Второ - не мисли, че ние можем да седим тук и по всяко време да получиш отговор. За мен проблема е в това не че си получил точно тези, ами не отговора, който очакваш - но ти май не очакваш отговор.
Освен това не казвай, че си задал един единствн въпрос - не е така. Ако сестра Захра е отговорила по този точно начин, явно е, че за нея това е бил важния въпрос, друг може би да намери друг и т.н.

Смятам, че е редно да ти се даде отговор иншаАллах на питането. Но наистина си мисля, че не очакваш отговор. Въпреки това мисля иншаАллах, като имам малко повече време, да ти отговоря. Наистина един смислен отговор на всичките ти въпроси би бил по-дълъг, наистина.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ZahraFBI Сря Яну 13, 2010 12:21 am

Това, с което съм напълно съгласна, е, че „Слепци са тези,които вярват сляпо в нещо,без да се замислят над него.” Със сигурност съм била сляпа всеки път когато съм влизала в църквата и съм се молела пред всички тези икони, докато в същото време всеки един от нас знае, че десетте Божи заповеди започват с : „Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен Мен”, и със сигурност съм била глуха, когато съм пяла на детето си „Бог се роди, Коледо, Бог се роди...”. Това са само една част от мотивите ми да отворя сърцето си за Исляма и да „повярвам” както казваш, да повярвам в Божието слово такова, каквото е било низпослано, а не в словото, дописвано на Вселенските събори. Искам да добавя нещо относно принудата при приемане на религията – ако отворим учебниците по История, ще видим (дори и в тези за пети клас), че ние българите сме приели Християнството не по собствено желание, а въз основа на политическо решение. Всички ние сме учили за княз Борис I и не смятам да навлизам в подробности тук.
Що се касае за спътника в живота, колкото и прекрасен, добър и достоен човек да е той, в случай, че той не споделя твоите възгледи и убеждения, и ти не споделяш неговите, как бихте постигнали хармония в ежедневието си, как бихте възпитали децата си, на какво ще ги научите?
За малко да забравя за „розовия форум” – по добре е да се радваш на „цветовете” на живота и да намираш поука и напътствие в тях, отколкото да останеш сляп в тъмнината.
flower

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ZahraFBI Сря Яну 13, 2010 1:47 am

Ако ми позволите едно последно допълнение - не аз определям колко е силна вярата ми, а Аллах, защото Аллах ни е създал и при Аллах ще се завърнем. Той е този, който ще отсъди за делата ни.

"....Той е с вас, където и да сте. Аллах съзира вашите дела.
Негово е владението на небесата и на земята. При Аллах ще бъдат върнати делата.
Той въвежда нощта в деня и въвежда деня в нощта. И знае съкровеното в сърцата. "
(Сура Ал-Хадид, айети 4-6)

" Той е, Който ви сътвори. Някои от вас са неверници, а други ­ вярващи. Аллах е зрящ за вашите дела.
Той сътвори небесата и земята с мъдрост, и ви придаде образ, и направи образа ви превъзходен, и към Него е завръщането.
Той знае всичко на небесата и на земята. И знае какво спотайвате и какво разкривате. Аллах знае съкровеното в сърцата.
Не стигна ли до вас вестта за онези, които не повярваха преди и вкусиха пагубността на своето дело? За тях има болезнено мъчение.
Така е, техните пратеници им донасяха ясните знаци, а те казваха: “Нима хора ще ни напътват?” И не повярваха, и се отвърнаха. Но Аллах не се нуждае от тях. Аллах е пребогат, всеславен.
Неверниците твърдят, че не ще бъдат възкресени. Кажи: “Не, кълна се в моя Господ, ще бъдете възкресени, после ще бъдете известени за вашите дела. За Аллах това е лесно.”
Вярвайте в Аллах и в Неговия Пратеник, и в Светлината, която низпослахме! Сведущ е Аллах за вашите дела."
(Сура Ат-Тагабун (Разкриването на заблудата), айети 2-8 )

Е, толкова от Захра. Мисля, че вече отговорих на всички въпроси към мен.
Мирът да е с вас!

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Rotting Allah Сря Яну 13, 2010 4:48 pm

ZahraFBI написа:
Това, с което съм напълно съгласна, е, че „Слепци са тези,които вярват сляпо в нещо,без да се замислят над него.” Със сигурност съм била сляпа всеки път когато съм влизала в църквата и съм се молела пред всички тези икони, докато в същото време всеки един от нас знае, че десетте Божи заповеди започват с : „Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен Мен”, и със сигурност съм била глуха, когато съм пяла на детето си „Бог се роди, Коледо, Бог се роди...”. Това са само една част от мотивите ми да отворя сърцето си за Исляма и да „повярвам” както казваш, да повярвам в Божието слово такова, каквото е било низпослано, а не в словото, дописвано на Вселенските събори. Искам да добавя нещо относно принудата при приемане на религията – ако отворим учебниците по История, ще видим (дори и в тези за пети клас), че ние българите сме приели Християнството не по собствено желание, а въз основа на политическо решение. Всички ние сме учили за княз Борис I и не смятам да навлизам в подробности тук.
flower
Еееех,а изглеждате умни хора,поне някои от вас.
От едната заблуда мила,си се люшнала в другата. Търсите някакъв свят различен от реалния и околния и се бухвате със затворени очи във религиозните калища на манипулацията.
И Християнството и Ислямът и всички типове религии са един дол дренки,едното от малко по-безвреден дол,другото от по-вреден,но и двете използващи едни и същи похвати и водещи началото си от едни и същи подбуди. Друг е въпросът,че мусюлманството произлиза от християнството,но това не е от голямо значение. Християнството пък краде митовете си от египетската религия,произлязла 2000 години преди него,премесено с астрологията и тем подобни.Ислямът пък откровено и доказано произлиза от и се появява след християнството. Но не в това е въпросът. Как може умни,зрели хора да мият лице и ръце вярвайки в нещо,което определно е за лековерници. Да вярваш,че нещо според което човек убивал косвено и пряко чрез конкретните наркотици например и в момента в който приеме въпросната вяра,вече може с чиста съвест да живее сред нормалните човешки същества е меко казано лековерно и глупаво. Убивайте и тровете братя,няма проблем,после само кажете хамдулилля или каквото е там и вие вече сте нови хора-мирни,кротки,свети дори.
Лошото е,че покрай вас и заради вас страдат хора,които нямат никаква вина. Страдат и умират дори. Умират просто,защото не вярват в болните ви глупости или вярват в различни от вашите.

Rotting Allah

Брой мнения : 9
Join date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Milena-Irshad Сря Яну 13, 2010 5:20 pm

RA, не знам защо реши да се изявяваш като психоаналитик, макар и неуспешно.
Мисля, че се ровиш в неща, за които съвсем не си наясно, въпреки че си прочел нещо. Но трябва да ти кажа, че може двама да четат едно и също нещо и да го разберат по различен начин, а после и да спорят по въпроса.
Не знам защо реши, че религията и вярата са непременно за "лековерци" Това е дори глупав израз, ще видиш сам, ако го прочетеш внимателно.
Християнството съвсем не е заимствало корените си от Египет, това че коптите живеят в онези земи какво доказва?!
За използуваната дума "астрология" дори няма нужда да се говори.
И изобщо как навърза нещата?!
Какво общо има тук тероризма?
Нещо много се омота.
Бих те разбрала, ако наистина търсиш, но ти си се оплел от няколкото книги, които си прочел, заедно с новините и с разните мнения от блогове и форуми, в едно с общото мнение на хората около теб. Така не става. Първо трябва малко да поизчистиш собственото си мнение и после да се опиташ да разговаряш с някого. Сега само ни оплиташ с многото съ въпроси под формата на констатации и после казваш, че в същност не си питал нещо.
Ние не сме марионетки.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ZahraFBI Сря Яну 13, 2010 6:11 pm

„И от Неговите знамения е, че ви сътвори от пръст, после ето ви хора, които се множат!
И от Неговите знамения е, че сътвори за вас съпруги от самите вас, за да намерите спокойствие при тях, и стори помежду ви любов и милост. В това има знамения за хора мислещи.
И от Неговите знамения е сътворяването на небесата и на земята, и разнообразието на езиците и цветовете ви. В това има знамения за знаещите.
И от Неговите знамения е сънят ви нощем и денем и стремежът ви към Неговата благодат. В това има знамения за хора чуващи.
И от Неговите знамения Той ви показва мълнията за страх и надежда. И изсипва от небето вода, с която съживява земята след нейната смърт. В това има знамения за хора проумяващи.
И от Неговите знамения е, че небето и земята стоят по Негова повеля. После, когато ви призове, ето ви от земята излизате.
Негови са всички на небесата и на земята. Всички на Него се подчиняват.
Той е, Който начева творението, после ще го повтори, а това е още по-лесно за Него. Негово е върховенството на небесата и на земята. Той е Всемогъщия, Премъдрия.
Той ви дава пример от самите вас. Нима имате сред владените от вашите десници съдружници в препитанието, което ви даваме, та в него да сте равни, и да се страхувате от тях, както се страхувате от самите себе си? Така обясняваме знаменията за хора проумяващи.
Да, онези, които угнетяват, следват своите страсти в неведение. А кой може да напъти онзи, когото Аллах оставя в заблуда? Няма за тях закрилници.
И обърни своето лице към религията правоверен, към природата, според която Аллах е създал хората! Религията на Аллах е неизменна. Тя е правата вяра. Ала повечето хора не разбират.”
(Сура Ар-Рум, айети 20- 30)

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Yuksel Remzi Сря Яну 13, 2010 6:17 pm

ZahraFBI написа:
„И от Неговите знамения е, че ви сътвори от пръст, после ето ви хора, които се множат!
И от Неговите знамения е, че сътвори за вас съпруги от самите вас, за да намерите спокойствие при тях, и стори помежду ви любов и милост. В това има знамения за хора мислещи.
И от Неговите знамения е сътворяването на небесата и на земята, и разнообразието на езиците и цветовете ви. В това има знамения за знаещите.
И от Неговите знамения е сънят ви нощем и денем и стремежът ви към Неговата благодат. В това има знамения за хора чуващи.
И от Неговите знамения Той ви показва мълнията за страх и надежда. И изсипва от небето вода, с която съживява земята след нейната смърт. В това има знамения за хора проумяващи.
И от Неговите знамения е, че небето и земята стоят по Негова повеля. После, когато ви призове, ето ви от земята излизате.
Негови са всички на небесата и на земята. Всички на Него се подчиняват.
Той е, Който начева творението, после ще го повтори, а това е още по-лесно за Него. Негово е върховенството на небесата и на земята. Той е Всемогъщия, Премъдрия.
Той ви дава пример от самите вас. Нима имате сред владените от вашите десници съдружници в препитанието, което ви даваме, та в него да сте равни, и да се страхувате от тях, както се страхувате от самите себе си? Така обясняваме знаменията за хора проумяващи.
Да, онези, които угнетяват, следват своите страсти в неведение. А кой може да напъти онзи, когото Аллах оставя в заблуда? Няма за тях закрилници.
И обърни своето лице към религията правоверен, към природата, според която Аллах е създал хората! Религията на Аллах е неизменна. Тя е правата вяра. Ала повечето хора не разбират.”
(Сура Ар-Рум, айети 20- 30)

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
Но дали знаем каква е целта на цял един човешки живот? Какъв е смисълана земните ни дни? Появяваме се на този свят не по собствено желание иси отиваме от дунята отново не по наша воля.
Този, който ни е дарил живота, а именно Всевишния Аллах, в своятасвещена книга Корани-Керим ни е разяснил това като казва:


,,СътворихАз джиновете и хората единствено за да ми правят ибадет /служат/. Неискам от тях препитание и не искам да ме хранят. Аллах! Той е даващияпрепитанието, Владетелят на силата, Всемогъщия." /51:56-58/


Какво значи ибадет? - това е всичко в думите и делата, което Аллах Теаля го обича и след това е доволен от него.Например Аллах ни е заповядал в Корана да кланяме намаза, но не ни еразяснил точно по какъв начин да го кланяме. За тази цел Той е изпратилМухаммед /с.а.с./, който ни е показал точно как да кланяме намаза.Значи за да бъде доволен Аллах от нашия ибадет, трябва да постъпвамесъобразно суннета на Пратеника /с.а.с./.


Ибадет неозначава само да се извършват основните задължения като намаз, оруч,зекят и т.н. В подчинение пред Аллах можем да превърнем всяко нашедействие, достатъчно е да вършим всичко позволено заради Господаря насветовете, т.е. в името на Аллах като с това трябва да целим даспечелим Неговото задоволство.


В хадис се казва: ,,Добротворството е да правиш ибадет на Аллах сякаш го виждаш и да вярваш, че дори да не Го виждаш, Той те вижда.“
/Всепризнат/


В друг хадис се казва: ,,Да правиш дуа на Аллах също е ибадет.“


Накратко казано всичките действия и цели в живота са ибадет, ако са всъгласие със заповедите на Аллах, сърцата ни са изпълнени със страх отНего, отговарят на суннета на Пратеника /с.а.с./ и във всяко начинаниесе стремим да се харесаме на Всевишния.


Дори човек да отиде да учи, за да придобие някаква професия, това същоможе да се превърне в ибадет. Сред мюсюлманите трябва да има лекари,инженери, икономисти и всякакви специалисти в отделните области наживота. Но те трябва на първо място да познават своята религия и да япрактикуват било в офиса или в завода, на полето, или на което и да еработно място, за да бъдат полезни за мюсюлманската общност, и даизпълнят мисията на своя живот.

В хадис се казва: ,,Учете се от люлката до гроба.“

Скъпи мюсюлмани, ако изчистим езиците си от лошите думи, от псувните,лъжата, говоренето зад гърба на хората и обидите, ако винаги казвамеистината и говорим само добри неща, и вършим позволеното, и всичко товаго правим, за да се харесаме на Аллах, то тези думи и дела ставатибадет. Ако следваме закона на Създателя било в търговията илиикономическата дейност и уважаваме родителите, приятелите, близките ивсички около нас, наистина всички наши действия са ибадет. Живота можеда се сравни с пътуване, започващо от определена точка и завършващо сопределена цел. Той е преходен етап, който ни въвежда към вечния животна Ахирета. Така, че ние трябва да се интересуваме какво ще ни се случив отвъдния живот. С други думи трябва да вършим всичко добро, на коетосме способни и напълно да сме готови във всеки момент за смъртта, за дане ни изненада и да съжаляваме за изгубеното.


,,Загубилиса онези, които взимат за лъжа срещата с Аллах. Когато при тях внезапнодойде Часът ще кажат: ,,О горко ни за онова, което там пропиляхме!" Ище понесат на гръб своите товари. Колко лошо е онова, което носят!“ /6:31/


Ние трябва да разгледаме живота на земята като възможност предоставенани да направим най-доброто в зависимост от способностите си. Защото неможем да избегнем смъртта или да я отсрочим, дори за малко, а тя е краяна земния и началото на отвъдния живот. Пълноценно преминал живот етози, който е преминал в подчинение пред Аллах.


,,Каквотои да ви се даде, то е от насладата на земния живот. А онова, което епри Аллах е най-доброто и вечното за онези, които вярват и на свояГоспод се уповават.“ /42:36/


,,Знайте,че земния живот е само игра и забава, и украса ,и хвалба между вас, иумножаване на имотите и децата, подобно на растения след дъжд -възхищават сеячите, после изсъхват и ги виждаш пожълтели, после ставатна съчки. А в отвъдния живот има сурово мъчение или опрощение от Аллахи благоволение. А земния живот е само измамна наслада.“ /57:20/


Уважаеми мюсюлмани, за да имаме успех в нашите земни дела и дапревърнем живота в ибадет, трябва да си помагаме един на друг, да не сепрезираме и мразим, а да се обичаме и сплотяваме, да вършим това, коетое позволено и да избягваме забранените неща.


В хадис се казва: ,,Вярващите по между си са като частите на една сграда, едната част подкрепя другата.“

,,Иси помагайте един другиму в праведността и богобоязливостта, и не сипомагайте в греха и враждебността! И бойте се от Аллах! Аллах е суровв наказанието. “ /5:2/
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Sirin Сря Яну 13, 2010 7:05 pm

[quote="Rotting Allah"]
ZahraFBI написа:[justify]Да вярваш,че нещо според което човек убивал косвено и пряко чрез конкретните наркотици например и в момента в който приеме въпросната вяра,вече може с чиста съвест да живее сред нормалните човешки същества е меко казано лековерно и глупаво. Убивайте и тровете братя,няма проблем,после само кажете хамдулилля или каквото е там и вие вече сте нови хора-мирни,кротки,свети дори.
Лошото е,че покрай вас и заради вас страдат хора,които нямат никаква вина. Страдат и умират дори. Умират просто,защото не вярват в болните ви глупости или вярват в различни от вашите.

Не, RA, подобна магическа дума, която да изтрива грехове извършени умишлено в исляма НЯМА. Не знам защо продължаваш да повтаряш този неуместен пример, явно ти е много трудно да разбереш, че не става въпрос за умишлено извършване на грехове с тънката сметка да ти се опростят след като приемеш исляма.Тук става въпрос за хора с недобро, да го наречем, минало, които искрено се разкайват при приемането на исляма, и повече НЕ повтарят това което са извършвали преди. Да, това е справедливо! Ако преди 10 години съм имала неблагораумието да направя някоя глупост, а сега съм се променила коренно и няма да я повторя, нима не заслужавам да живея 'нормален живот сред нормалните хора'?

Относно заблудите и манипулациите...ти наистина ли си вярваш, че нерелигиозните хора са незаблудени и имат реална представа какво става около тях? Напротив, има си хиляди начини за манипулация и промиване на мозъци, като обектите съвсем не е задължително да са 'вярващи' по някакъв начин. На мен лично ислямът ми отвори очите за много неща, помогна ми да се отърся от много заблуди, и да погледна света от съвсем различен ъгъл, а не само от ъгъла на този кълъп, в който биваме моделирани...Не очаквам да ме разбереш.

Sirin

Брой мнения : 22
Join date : 17.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  ZahraFBI Сря Яну 13, 2010 7:17 pm

За затворените очи...доста често ми се налага да виждам изображението на тази със затворените очи – Темида. Една от причините за реалността, за която говориш, е че много хора в съдебната система си „затварят очите” и тези, които „продават наркотици и унищожават децата ни” продължават да го правят все по-успешно и по-успешно. Проблемът идва от това, че сме стигнали етап от „развитието си”, в който човешките ценности и морал са доста изкривени. На нас хората повече ни харесва да заобиколим закона, отколкото да го спазим, и когато успеем в това си казваме „Ама как само ги изиграх майсторски...”. Забравяме обаче, че Бог няма как да го „изиграем”, защото това, което прикриваме от другите, от Него няма как да скрием. Защото всеки от нас ще види не само делата си, но и намеренията си в Деня, когато бъде изправен пред Виждащия и скритото, и явното, пред Всесведущия, пред Правещия равносметка, пред Бог.

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Yuksel Remzi Сря Яну 13, 2010 8:11 pm

[quote="Sirin"]
Rotting Allah написа:
ZahraFBI написа:[justify]Да вярваш,че нещо според което човек убивал косвено и пряко чрез конкретните наркотици например и в момента в който приеме въпросната вяра,вече може с чиста съвест да живее сред нормалните човешки същества е меко казано лековерно и глупаво. Убивайте и тровете братя,няма проблем,после само кажете хамдулилля или каквото е там и вие вече сте нови хора-мирни,кротки,свети дори.
Лошото е,че покрай вас и заради вас страдат хора,които нямат никаква вина. Страдат и умират дори. Умират просто,защото не вярват в болните ви глупости или вярват в различни от вашите.

Не, RA, подобна магическа дума, която да изтрива грехове извършени умишлено в исляма НЯМА. Не знам защо продължаваш да повтаряш този неуместен пример, явно ти е много трудно да разбереш, че не става въпрос за умишлено извършване на грехове с тънката сметка да ти се опростят след като приемеш исляма.Тук става въпрос за хора с недобро, да го наречем, минало, които искрено се разкайват при приемането на исляма, и повече НЕ повтарят това което са извършвали преди. Да, това е справедливо! Ако преди 10 години съм имала неблагораумието да направя някоя глупост, а сега съм се променила коренно и няма да я повторя, нима не заслужавам да живея 'нормален живот сред нормалните хора'?

Относно заблудите и манипулациите...ти наистина ли си вярваш, че нерелигиозните хора са незаблудени и имат реална представа какво става около тях? Напротив, има си хиляди начини за манипулация и промиване на мозъци, като обектите съвсем не е задължително да са 'вярващи' по някакъв начин. На мен лично ислямът ми отвори очите за много неща, помогна ми да се отърся от много заблуди, и да погледна света от съвсем различен ъгъл, а не само от ъгъла на този кълъп, в който биваме моделирани...Не очаквам да ме разбереш.
пределно ясно е че човек който е не мюсюлманин и неспазва законите на АЛЛАХ няма начин да не търси други \"вратички\"като човешките закони които се угодни за хората и повечето за престъпниците.защото когато човек изнасилил 5 годишно момиченце и неговото братче е осъден на 8 години затвор това справедливо ли е ? и най вече те този изверг е подал жалба в стразбург за обжалване и че затвора нее според европейските изисквания.та се питам от правните закони на \"правата на човека\" може ли даси купиш адвокат и да продължаваш да изнасилваш ,грабиш,убиваш.всякакви престъпления? да продължава да прави един лош човек!!! и сме свидетели на мн други престъпления а къдее справедливостта?.НЯМА Я защото не са законите на Аллах Теаля. и от тук сам можеш да погледнеш на къде върви света и дали хората, които вярват и спазват благоприличие страхуват се от Аллах биха направили подобно нещо!!! коис а промитите мозъци? НАЙ любимия пред Аллах е онзи,който е полезен за човечеството!!! НЕ към тероризъм към наркотици. НАДПРЕВАРВАЙ ТЕСЕ В ДОБРИНИТЕ ТОВА Е НАЙ ДОБРОТО ЗА ВАС ,АКО ЗНАЕТЕ... {дано си разбрал какво изкам да ти кажем до тук Аллах да е доволен от сестрите ми за труда и времето което са оделили за отговор на твоите питания
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re

Писане  Yuksel Remzi Сря Яну 13, 2010 8:54 pm

Които вярват и вършат праведни дела, ще ги настаним във висините на Дженнета, сред които реки текат. Там ще пребивават вечно. Как прекрасна е наградата за дейните, които са търпеливи и на своя Господ се уповават! (29:58-59) О, хора! Бойте се от своя Повелител, Който ви сътвори от един човек и сътвори от него съпругата му, и от двамата намножи мъже и жени. И бойте се от Аллах, с Чието име се умолявате един друг, и не прекъсвайте родствените връзки! Наистина Аллах ви наблюдава./4:1/

Той е Онзи, Който ви сътвори от един човек. Той създаде от него съпругата му, за да намери при нея покой./7:189/


И нека сред вас има общност, която зове към благото и повелява одобряваното, и възбранява порицаваното! Тези са сполучилите. ( Ал – Имран : 104)

Вярват в Аллах и в Сетния ден, и повеляват одобряваното, и възбраняват порицаваното, и се надпреварват в добрините. Тези са от праведниците. (Ал – Имран : 114)


Всяка душа е заложник на онова, което сама е придобила./74:38/
А техният Повелител им отвърна: “Не ще погубя деяние на никого от вас, нито на мъж, нито на жена ¬ вие сте един от друг.”/3:195/

На всеки вярващ, мъж или жена, който извършва праведно дело, Ние ще отредим прелестен живот. И ще им въздадем награда по-хубава от онова, което са вършили./16:97/

„Зовете своя Господ със смирение и дори в уединение! Той не обича престъпващите.”
(Сура Ел-Араф: 55)


„Споменавай своя Господ в душата си със смирение и страх, без гръмки слова сутрин и вечер, и не бъди от нехайните!”
(Сура Ел-Араф: 205)
"1.Чети(о,Мухаммед) в името на твоя Господ,Който сътвори-
2.сътвори човека от съсирек!
3.Чети!Твоят Господ е Най-щедрия,
4.Онзи,който научи чрез калема,
5.научи човека на онова,което не е знаел."

Сура Ал-Алак:1-5 Зовете Аллах, предани Нему в религията, дори неверниците да възненавиждат това.
Най-въздигнатия, Владетеля на Трона!

40.СУРА ОПРОЩАВАЩИЯ
(ГАФИР 14-15)

-

Делата на онези, които отричат своя Господ, приличат на пепел, която вятърът отвява в бурен ден. Нямат власт над нищо от онова, което са придобили. Такава е дълбоката заблуда.

14.СУРА ИБРАХИМ
(ИБРАХИМ 18)

-

После сърцата ви закоравяха и са като камъни, дори по-корави. Да! И сред камъните има такива, от които бликват реки, и сред тях някои се разцепват и излиза оттам вода; а някои от тях падат в уплах пред Аллах. Но Аллах не подминава вашите дела.

2.СУРА КРАВАТА
(АЛ-БАКАРА 74)

-

Аллах е Светлината на небесата и на земята. Сиянието Му е като ниша, в която има светилник. Светилникът е в стъкло. Стъклото е сякаш блестяща звезда. Разпалена е от [маслото на] благословено маслиново дърво, нито източно, нито западно. Едва докоснато от огъня, маслото му озарява. Светлина върху светлина. Аллах напътва към Своята светлина когото пожелае и дава Аллах примерите за хората ­ Аллах всяко нещо знае ­

24.СУРА СВЕТЛИНАТА
(АН-НУР 35)
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Приемането на Ислям заличава предишните грехове Empty Re: Приемането на Ислям заличава предишните грехове

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите