Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Раздел за салатки :-)

3 posters

Go down

Раздел за салатки :-) Empty Раздел за салатки :-)

Писане  Milena-Irshad Сря Ное 25, 2009 9:52 pm

Зелена салата с пуешка шунка
Раздел за салатки :-) Zsalata1

Продукти: 300 г домати, 300 г краставици, 2 бр. салатка, 300 г броколи, 200 г пуешка шунка, 150 г салатна майонеза, 150 г кисело мляко, 150 г крутони, 4 стръка зелен лук, 3 супени лъжици копър, 1 кафена лъжица семена от синап.

Подгответе зеленчуците като нарежете краставицата и шунката на кубчета, доматите на четвъртинки, броколито на цветчета и зеления лук на ситно. В голяма салатена купа поставете на дъното нарязаните салатки, добавете крутоните, броколито, шунката и доматите. Преместете на хладно за 15 мин.

Направете салатена заливка като разбъркате майонезата, киселото мляко, зеления лук, копъра и синапа. Разпределете заливката върху салатата, покрийте с алуминиево фолио и оставете в хладилника за 30 мин. Сервирайте салатата охладена.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Салата с яйца, шунка и мариновани гъби

Писане  Milena-Irshad Сря Ное 25, 2009 9:55 pm

Салата с яйца, шунка и мариновани гъби

Раздел за салатки :-) Recipe_348
Необходими продукти
4 яйца
100 гр. шунка (пуешка, пилешка, телешка - само да може да се реже на кубчета)
100 гр. мариновани гъби
100 гр. майонеза
1 ч.л. горчица
Сол
Черен пипер
Лимонов сок
Магданоз

Начин на приготвяне
Яйцата се сваряват и нарязват на парченца, прибавят се гъбите и нарязаната на кубчета шунка.
Майонезата се обърква с няколко капки лимонов сок, горчицата, сол и черен пипер на вкус.
С получения дресинг се обърква салата и се сервира, поръсена със магданоз.

Време за приготвяне
20 минути
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Салата с ролца от раци и ... ябълки

Писане  Sirin Сря Яну 13, 2010 11:04 pm

Тази комбинация ми се стори доста подозрителна когато видях за първи път рецептата, но се реших да пробвам, и се оказа доста вкусно.

Първо, да си призная, че не знам как е правилно ролца или рулца, виждам и двата вариянта в нета...та въпросните ролца/рулца се нарязват на кубчета, така се нарязва и същото количество ябълка (по-добре да не е кисела), омесват се с майонеза, и се поръсват със ситно нарязан копър. Много приятен вкус се получава, макар и доста необикновен, а и на вид салатата става доста красива, ще ви отсрами при едни неочаквани гости.

Sirin

Брой мнения : 22
Join date : 17.10.2009

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  Milena-Irshad Чет Яну 14, 2010 7:57 pm

Това е много обещаващо. Преди време открих една рецепта за салата - зелена ябълка, но по-кисела, се обелва (ако трябва) и се нарязва на кубчета. Натрошава се нискомаслено сирене и се овкусява с оцет и олио (каквото ползвате - зехтин и пр.), сол.
Салатата е страхотна, диетична при това.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  Sirin Нед Яну 17, 2010 7:48 am

Oпитах салатата от ябълки и сирене, много е вкусна...Благодаря за идеята, Милена, напоследък хем голям апетит имам, хем ме избива на странни комбинации, та...често започнах да си правя салата от авокадо. Вариянтите из нета са много, аз ще споделя моят си вариянт.

Авокадото се намачква с вилица, или се нарязва на парчета, прибавят се и нарязани на малки парченца домати и лук, счукан чесън , сокът на половин лимон, ситно нарязан магданоз. Ако обичате люто може да прибавите ситно нарязани люти чушлета, или няколко капки лют сос от рода на Табаското.

Sirin

Брой мнения : 22
Join date : 17.10.2009

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  Milena-Irshad Нед Яну 17, 2010 4:52 pm

Това с авокадото мисля, е много добра идея, иначе този плод не иска да влезе в устата ми, не мога да го понеса. Но така ми изглежда много добро иншаАллах.

За доста време в Бг бяхме свикнали само със салата от зеленчуци и плодова салата. Покрай навлизането на китайски ресторанти и храни, хапнахме и от сладко-кисели ястия, смесени вкусове, които се оказаха доста приятни.
В цял свят готвят пиле с портокали или яденета със сливи и други плодове. Спомням си в Сърница правеха картофена яхния с тиква и беше много вкусно.

Аз да взема да споделя рецептата на пилето с портокали в другата секция, много е лесно и вкусно и иншаАллах ще е много удобно за сестрите и за всички готвещи.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  incredible Пет Мар 05, 2010 7:37 pm

Sirin написа:Тази комбинация ми се стори доста подозрителна когато видях за първи път рецептата, но се реших да пробвам, и се оказа доста вкусно.

Първо, да си призная, че не знам как е правилно ролца или рулца, виждам и двата вариянта в нета...та въпросните ролца/рулца се нарязват на кубчета, така се нарязва и същото количество ябълка (по-добре да не е кисела), омесват се с майонеза, и се поръсват със ситно нарязан копър. Много приятен вкус се получава, макар и доста необикновен, а и на вид салатата става доста красива, ще ви отсрами при едни неочаквани гости.
Извинявайте, но искам да попитам нещо странично. Само не ми се смейте. Но тези ролца от раци, дали са позволени според Исляма? Извинете ме за невежеството Rolling Eyes .

incredible

Брой мнения : 4
Join date : 05.03.2010

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  Milena-Irshad Съб Мар 06, 2010 5:24 am

Ассаламу алейкум!

Добре дошла, incredible!

Всички морски продукти са позволени в исляма иншаАллах.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  Milena-Irshad Нед Мар 14, 2010 7:56 pm

Пикантен пастет - може и не пикантен :-)

Продукти:

3 ч..ч. сварен бял боб
100 мл. зехтин
1 ч.л. червен пипер
½ ч.л. лют червен пипер
½ ч.л. чесън на прах
сол на вкус

Приготвяне:

Докато бобът е още топъл се прибавят подправките, зехтинът и сол на вкус и всичко хубаво се пасира.

Раздел за салатки :-) PastetWinCE
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  Milena-Irshad Нед Мар 21, 2010 10:22 pm

Авторката е нарекла тези рулца "Фалшиво суши"

Мисля, че е много лесно за приготвяне, оползотворяват се всякакви останки от храни, защото може да се прояви повече фантазия откъм продукти - някои от дадените да се махнат и да се заменят с други - важна е идеята в случая.

Фалшиво суши
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за салатки :-) Empty Re: Раздел за салатки :-)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите