Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хадис за болестта

3 posters

Go down

Хадис за болестта Empty Re: Хадис за болестта

Писане  um_aya Сря Мар 24, 2010 6:36 am

[MashaAllah ne go byah cuvala
quote="nuur"]"Когато вярващ се разболее, а после Аллах му даде изцеление - тази болест става изкупление за миналите му грехове и е съвет за оставащия му живот. А когато се разболее лицемер и след това оздравее е като камила, която е била вързана от собственика й, а после пусната. И изобщо не знае нито защо е била вързана, нито защо е била пусната." Един от присъстващите каза: "О, Пратенико на Аллах, какво е болест? Аз никога не съм се разболявал." Пратеника (с.а.с.) казал: "Стани, (иди си) ти не си от нас." (Абу Дауд, Дженаиз 1)[/quote]

um_aya

Брой мнения : 1
Join date : 24.03.2010

Върнете се в началото Go down

Хадис за болестта Empty Re: Хадис за болестта

Писане  Milena-Irshad Нед Ное 22, 2009 5:26 pm

Чуден хадис, Аллах да е доволен, че го сподели!
Има ли някой шарх на този хадис? Много ви моля, ако имате, да го дадете иншаАллах.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Хадис за болестта Empty Хадис за болестта

Писане  nuur Нед Ное 22, 2009 4:58 am

"Когато вярващ се разболее, а после Аллах му даде изцеление - тази болест става изкупление за миналите му грехове и е съвет за оставащия му живот. А когато се разболее лицемер и след това оздравее е като камила, която е била вързана от собственика й, а после пусната. И изобщо не знае нито защо е била вързана, нито защо е била пусната." Един от присъстващите каза: "О, Пратенико на Аллах, какво е болест? Аз никога не съм се разболявал." Пратеника (с.а.с.) казал: "Стани, (иди си) ти не си от нас." (Абу Дауд, Дженаиз 1)

nuur

Брой мнения : 10
Join date : 18.10.2009

Върнете се в началото Go down

Хадис за болестта Empty Re: Хадис за болестта

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите