Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лесна рецепта с бързоувираща (оранжева) леща

2 posters

Go down

Лесна рецепта с бързоувираща (оранжева) леща Empty Лесна рецепта с бързоувираща (оранжева) леща

Писане  Sirin Съб Окт 17, 2009 6:11 am

Лесна рецепта с бързоувираща (оранжева) леща IMG_2123

Сварявате около 300 гр. леща в подсолена вода, може да се прибави и щипка червен пипер по желание. (Водата трябва да е толкова, че да се получи гъста каша като се свари лещата...ако прекалите с водата няма как да се отдели именно заради кашването на лещата.)
Отделно запържвате в малко мазнина (50 гр):
- 3-4 нарязани на дребно скилидки чесън
- нарязано на дребно коренче от джинджифил същото количество като чесъна)
- зелени люти чушлета от най-тънките и най-лютите (количеството според колко обичате или мразите люто)

Тази запръжка се люсва в сварената леща, прибавяте и дребно нарязани листа от пресен кориандър, бъркате още 3-5 минути на тих огън, и готово...Става буквално за 15 минути, идеално спасение, ако сте нямали време за засукани манджи.

Sirin

Брой мнения : 22
Join date : 17.10.2009

Върнете се в началото Go down

Лесна рецепта с бързоувираща (оранжева) леща Empty Re: Лесна рецепта с бързоувираща (оранжева) леща

Писане  Ali Hakimali Нед Мар 07, 2010 3:03 am

Асселяму алейкум!
Оранжевата леща е едно наистина много вкусно ядене!Ако не съм грешка мисля ,че съм ял от нея в Турция!Там тя е известна като Мерджимек чорбасъ и е като Шкембе чорбата в Булгария.Яде се по абсолютно всяко време,за закуска обяд и вечеря!На мен много и харесваше ,но отдавна не съм опитвал от нея ,именно поради простата причина ,че не знаех рецептата.ИншаАллах ще опитам дадената от теб рецепта и тогава ще кажа дали е Мерджимек чорбасъ.
Аллах да е доволен от теб...

Ali Hakimali

Брой мнения : 16
Join date : 30.01.2010
Age : 47
Местожителство : s.Avramovo

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите