Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бухтички

Go down

Бухтички Empty Бухтички

Писане  Milena-Irshad Нед Ное 08, 2009 6:11 pm

Бухтички 4083852092_9f604060e3_o

2 яйца
4с.л захар(ако искате за са по-сладки, може са прибавите още)
3с.л олио
1/2ч.ч кисело мляко
1ч.л течна ванилия
2ч.л бакпулвер
2 и 1/2ч.ч брашно
1/4ч.л сол
Настъргана кора от лимон или портокал(по желание) - може и без тях, разбира се


Брашното се пресява със солта и бакпулвера.
Яйцата се разбиват със захарта, прибавя се лъжица по лъжица олиото, като се бърка докато се усвои. Прибавя се киселото мляко, ванилията и настърганата кора. Разбърква се и се прибавя на три пъти пресятото със солта и бакпулвера брашно. Бърка се до получаването на много гъста каша.
В дълбок съд за пържене или фритюрник, загрейте олио.(Олиото трябва да покрива поне 3-4 пръста дънота на съда).
С намазнена сладоледена лъжица се взима малко от сместа(колкото орех) и се изсипва в сгорещеното олио. Пържи се докато бухтите придобият златисто-кафиникав цвят. Пробвайте първата и така ще прецените, дали е добре или им трябва още. Ако много са потъмнели, а са сурови вътре, вземете малко по-малко тесто или намалето леко огъня.
Готовите бухти извадете с помощта на решетъчна лъжица в чиния застлана с готварска хартия. Оставете така за няколко минути, после преместете в чиния за сервиране и поръсете бухтите с пудра захар.

Можете да полеете бухтичките със захарен сироп (2ч. вода+1ч,захар+ванилия).
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Бухтички Empty Пауци, паучи

Писане  Milena-Irshad Чет Яну 07, 2010 4:39 am

Попаднах днес на тази рецепта, така че моля русенлиите да си дадат мнението :-)

Пауци (в Русе им казват паучи) са тестени питки с пълнеж. Пълнежа е каквто си го изберете. Тайната е в начина на готвене на питките

ПРОДУКТИ
Тесто ( като за хляб)

за плънката
-месна плънка
каима
лук
доматен сос
- може и варено пиле с лук (или каквото ви хрумне)
-зеленчукова
варена царевица,картофи
задушени предварително моркови, гъби,чушки лук
малко доматен сос

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Трябват ви 2 тенджери. Едната задължително да е толкова голяма, че да може да сложите другата вътре в нея. Разточете тестото (както за мекици), след това слагате избраната плънка в едната част и с другата покривате отгоре, така че да се оформи като питка с плънката (големината зависи от колко ви е диаметъра на малката тенджера). Така направете толкова питки колкото тесто имате. В голямата тенджера поставяте по малката. Наливате вода в голямата тенджера само, колкото да стигне до половината на малката тенджера. Поставяте питката (аз ги правя една по една) в малката тенджера и слагате капак на голямата тенджера само. Паучито не може да загори така че слагайте на силен огън и 20-30 мин след като водата е завряла паучито е готово. И повече да го държите нищо няма да му стане аз един път го забравих за около час и пак беше същото . Ако имате идеи за плънки напишете ги. Може да пробвате в по-малката тенджера да сложите лозови клонки и на тях да поставите повече от 1 паучи , но аз не съм го пробвал
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Бухтички Empty Re: Бухтички

Писане  Milena-Irshad Вто Мар 23, 2010 9:31 pm

Бях забравила бухтичките от горната рецепта, а са ни от любимите :-) И сега, като ги видях, се пресетих :-))

Обаче! Обаче видях току що страхотна рецепта за едни турски сиропирани мидички - доста опростена откъм продукти, лесна и с повечеко точене, но резултата е прекрасен откъм гледка и - разбира се! - вкус!

Аз ще пусна рецептата от един блог, където е с подробно обяснение и снимки. Но си мисля, че ако някой не може да точи така добре все пак, а има желание да ги направи, може да спести от това наслагване на кори и последващо точене, като сложи пълнежа от орехи в разточена 1 кора на кръг и след това да се прегъне на мидичка през средата. Няма да е така красиво, но мисля, че би могло...

Сиропирани мидички
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Бухтички Empty Re: Бухтички

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите