Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за Мохамед

Go down

Питане за Мохамед Empty Питане за Мохамед

Писане  васко василев Сря Авг 06, 2014 2:17 am

Здравейте, нов съм и реших да приема Ислям. Научих обаче нещо което не ми хареса и ако е вярно ще се откажа, не мога да приема да има такова нещо в религията която искам да изповядвам. Вярно ли е , че Пророкът е имал жена на име Айша на 6 години и я е имал като жена на 9. Прочетох го в писанията. Ако е истина, се отказвам от Исляма и ще последвам друга религия в която, няма такива неща, ако е лъжа Аллах да им откъсне езиците на лъжците.

Ангел

васко василев

Брой мнения : 6
Join date : 06.08.2014

Върнете се в началото Go down

Питане за Мохамед Empty Re: Питане за Мохамед

Писане  васко василев Чет Авг 07, 2014 10:41 pm

Днес след подробно четене на КОРАНА, попаднах на дву умие, Джибрил аз знаех е Гавраил, но Корана казва , че е светият дух. Защо също така е написана цяла Сура за звездата сириус откъдето идвал този господ Джибрил, не разбирам, това Гаврил ли е , светият дух ли е или е нещо друго от сириус.Всъщност дву умя се кой е ниспослал светият коран на Мохамед всъщност.
Ангел.

васко василев

Брой мнения : 6
Join date : 06.08.2014

Върнете се в началото Go down

Питане за Мохамед Empty Re: Питане за Мохамед

Писане  васко василев Съб Авг 09, 2014 3:04 am

Доста се чудя, прочетох Евангелието, прочетох Корана, ако ги сравня ми се струва , че Корана е с доста по проста структура и доста повече разминавания, но това не е важно, прочетох Бхагавад Гита. Не намирам отговор.Корана казва да се вярва в Евангелието, то казва , че Исус е Бог. Корана казва , че Исус не е Бог. Обърках се. Тогава взех решение. Реших да попитам най големият мъдрец на този свят. Знам, че той ще ми отговори. Той няма раса, няма религия, няма вяра, няма църква, няма и Бог.
Попитах ДЕТЕ.
Първо му прочетох избрани пасажи от Евангелието и Корана. То хареса повече Евангелието, но това не ме задоволи. Попитах го какво е Бог, то не знаеше, попитах го кой е Бог и то пак не знаеше, попитах го за Мохамед и Исус и пак не знаеше, тогва го попитах какъв да бъда и то ми каза ...бъди добър, обичай, не се бии, не лъжи, слушай мама и татко, играй си....реших да го послушам. Нямам нужда от Корана и Евангелието, ще бъда дете. Това ми стига.

Ангел

васко василев

Брой мнения : 6
Join date : 06.08.2014

Върнете се в началото Go down

Питане за Мохамед Empty Re: Питане за Мохамед

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите