Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Моята история.

+4
omer87
amina
Milena-Irshad
Denis
8 posters

Go down

Моята история. Empty Моята история.

Писане  Denis Пон Авг 09, 2010 11:09 pm

Селям!
Казвам се Деница. Приятно ми е!
Порових се в интернет и открих 2 форума за мюсюлмани. В единият забелязвам никой не влиза, а сега се надявам на вашият форум, за да споделя нещо.... поне, ако не друго. Харесвам темите ви, най-вече коментарите - има доста неща които са ми от полза и те първа започвам да уча. Благодаря Ви!
Искам да споделя моята история, защото ми е трудно да го направя с някой близък - срещам само упреци. Аз съм българка, израстнала без религиозно възпитание, ако мога да се изразя така. На кратко - не съм от религиозно семейство. Съдбата ми поднесе голяма радост, като ме запозна с моят любим, който е вярващ мюсюлманин. В началото бях много резервирана спрямо религията, която изповядва. В последствие започнах да го опознавам все по-дълбоко - душевно с качествата му и недостатъците. Впечатли ме, точно защото е нещо по-различно от хората край мен. Впечатли ме с безкрайната си доброта и с думите си: "Човек първо трябва да има файда за околните, а после за себе си", добротата, лъчезарният поглед, който все едно ми казваше, че този човек никога не е изпитвал злоба и омраза; уважението му към хората без да ги сравнява един с друг и да ги дели. След дълго съжителство с него, имах честта да се запозная и с обичаите и празниците му. Покрай него започнах да се чувствам мюсюлманка. Купих си Коран. Внимателно и с голям интерес чета повелите на Аллах. Чувствам се пълноценна за себе си, заобичах се.... С моят човек си обещахме вяра, любов, брак и семейство.
Той учи в България, но семейството му живее в Чанаккале. Замина за 2 седмици в Турция, за да говори с тях за нашата връзка. По думите му разбрах, че те не ме искат, защото съм българка. Очаквах голяма толерантност и подкрепа от тяхна страна, защото баща му е имам, но уви.
От приятелят ми се научих на покорност. Но каква покорност?! В момента в мен бошуват много страсти - искам да си сменя името на мюсюлманско, искам да нося ешарп, готова съм на всичко, за да се примирят с нашата връзка и да ме приемат като тяхна дъщеря; а същевременно разумът ми казва друго: "Примири се. Нека той бъде в хармония със семейството си и ако се разделите да остане с топли мисли за теб". Поставена съм пред дилема: примирявам ли се или се боря?! Дори да го изгубя завинаги, взех решение за себе си. Аз се чувствам мюсюлманка, децата ми ще бъдат възпитавани по Повелите на Аллах - независимо къде и с кой ще бъда.
Ако е рекъл Аллах, insallah, ще мога да споделя бъдещето си с този любим човек за мен! Страхувам се да не нараня семейството му, а и самият него, ако се опитам за в бъдеще да бъдем заедно. Интересно ми е, как биха приели родителите му това, ако настоявам да остана със сина им и им докажа, че мога да бъда част от тяхното семейство. Ще направя ли впечатление на 'разхайтена' жена?! Знам, че за всеки отделен човек е различно и че задавам много общ въпрос, но наистина не съм навътре с начина на разбиране на мюсюлманите.
Благодаря Ви за вниманието! Insallah, Аллах ще ми помогне към пътя на вярата и благоразумието!

Denis

Брой мнения : 4
Join date : 09.08.2010

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Milena-Irshad Сря Авг 11, 2010 6:13 pm

Ассаламу алейкум, скъпа Деница!

Много красива история и иншаАллах да има добро продължение, по-скоро щастливо. Защото всичко, което ни се случва, си има смисъл и добрина за нас, макар често да не разбираме това. Но Всевишния е сторил всичко със смисъл.
Много неща искам да ти напиша - всичко минава през главата ми с такава скорост, че не успявам да изтракам по клавиатурата толкова бързо...Така че сигурно после ще искам да редактирам написаното.
ИншаАллах да се случат нещата при теб, които са добри за теб и Аллах да те стори доволна от това! А което не е добро за теб, да го отдалечи от теб Всевишния и да те стори доволна от това...Амин.
През свещения и благословен месец Рамадан, който започна току що, опитай да правиш повече от служенията в ислям, които се изискват - не знам докъде си стигнала в това отношение. Но Рамадан е изпълнен с огромна благода, повече, отколкото във всяко друго време. Така че се възползувай от това иншаАллах. Възползувай се и от милостта на Всевишния, който те е напътил по правия път! Той те е избрал :-))
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  amina Сря Авг 11, 2010 7:25 pm

Ассаламу алейкум!
Сякаш усещанията на всички нас - новоприелите са едни и същи при досега с ислям и са толкова прекрасни субханАллах.
Добре дошла в исляма, мила Деница и нека Аллах да те улесни по пътя и да ти даде най-доброто за теб!
И аз, като Милена, искам да обърна внимание на Рамадан. Неслучайно твоите терзания съвпадат със Свещения за всички мюсюлмани месец!! Опитай се да се възползваш от него по най-добрия начин, доколкото ти е възможно. Ако имаш няакви въпроси по отношение на поста, молитвата, всички с радост бихме помогнали.
Това е най-благодатното време за молитви, така че не преставай да молиш Аллах проблемът ти да се разреши. Аллах е всемилостив и ще ти открие най-доброто решение иншаАллах. Моли се също така и за това Той да напъти и семейството на твоя любим, за да могат да отворят сърцата си за теб. Ако са добри мюсюлмани, това че си българка, не би било никаква пречка.
Нормално е да имат някакви резерви при условие, че не те познават, но иншаАллах да ти дадат шанса да покажеш вярата си и да се докажеш като мюсюлманка. Когато видят, че си с искрени намерения и се опитваш да вървиш по пътя на ислям, нищо не би трябвало да ги спре от одобрение.
"Дори да го изгубя завинаги, взех решение за себе си. Аз се чувствам мюсюлманка, децата ми ще бъдат възпитавани по Повелите на Аллах - независимо къде и с кой ще бъда. "
МашаАллах, поздравявам те за това решение!!



amina

Брой мнения : 2
Join date : 11.08.2010
Местожителство : Dubai, UAE

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  omer87 Сря Авг 11, 2010 7:43 pm

Ассаламу алейкум и от мен Smile
Радвам се много за теб и иншАллах нещата вървят към по-добре: "Когото Аллах напъти, никой не щe го заблуди и когото Аллах отхвърли, няма спасение за него."

Възоплзвай се от благодатта на месец Рамадан, прави ибадети, колкото и ккаквото можеш по силите и знанията ти и иншАллах нещата се развият благополучно.

Мой личен съвет е да не се откажеш - мисля, че реагират така, защото не те познават - ако те опознаят, мнението им предполагам ще се промени!

Желая ти най-доброто!
Селам!

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty ....

Писане  Denis Сря Авг 11, 2010 9:43 pm

Ассаламу алейкум =)))
Честит Рамадан! (btw не знам дали се честити и дали изобщо така се казва на този празник =))) )Много ви благодаря за хубавите и очтиви думи! Искам да уточня, че правя всичко за самата себе си. Не чета Коран-а, за да се харесам повече на приятелят ми, още по-малко пък на родителите му.
За мое лично съжаление, винаги на този празник, Хакан е в Турция и съм нямала възможността да разбера кое как се прави.
"Ако имаш няакви въпроси по отношение на поста, молитвата, всички с радост бихме помогнали."
Моля ви, ако имате време обяснете. Днес е започнал празника, туко що разбрах че трябва да се пости. А аз съм хапвала.
Много ми стана кофти. Наистина ако знаех, че обичаят е такъв - не бих го направила. Но не е късно, нали?! Аз ще започна от утре. До колкото ми стана ясно - не се яде от 04h до 20h.
Ако има някой от Варна, можем заедно да отидем на джамия. Не съм ходила никога, а чувствам че трябва. Аз имам много хубав ешарп flower
До скоро! Надявам се, че ще продължим да си пишем. През главата ми минават хиляди въпроси, но първо трябва да ги формулирам правилно, защото не всичко ми става ясно и трябва да го прочета и анализирам по няколко пъти scratch study


Denis

Брой мнения : 4
Join date : 09.08.2010

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Еселям алеикум

Писане  Yuksel Remzi Сря Авг 11, 2010 10:58 pm

Честит рамазан и на теб и на всички вратя и сестри.Много се радвам за теб, че си по пътя на Аллах.От утре ИншаАллах ще продължиш с Оруча{ говеенето} просто не си знаела. нп.Аллах да те напътства да те улесни и да те обича за времето ще провериш теквим времената за намаз там пише. Много е важно и къде се намираш за утре ИншаАллах времето за сабах {сутрешния намаз} е 04:32 и акшам {вечерния} за разговяване е 20:41
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Milena-Irshad Чет Авг 12, 2010 12:37 am

Денис, най-прекрасния с най-много ползи за служещия на Аллах раб, е месец Рамадан. Така че се честити, защото той целия е празник :-)
Поста започна от днес, така че ще имаш един денс за отпостване. Влез в блога ми за ислям:
Ислям и мюсюлманите
и прочети горе в менюто има недълга и добре обяснена книга, наречена "Етикет и сунна на поста".
Пости се от сутринта - времето, което е началото на сутрешната молитва - тази графа се гледа до началото на залеза (залезната или вечерна молитва - графата магриб/акшам). Различните имена идват от използуването на арабската или турската дума за даване на името на съответната молитва. В същия блог горе вляво има времената на молитвите. За утре Юксел ти е дал началото и края на поста.
Значи ставаш примерно половин час преди 4.32, за да хапнеш и пиеш вода и кафе - тази закуска се нарича сухур. След това не се яде, не се пуши, пие, прави секс, човек се пази от лоши думи, спорове, караници и т.н. - до началото на залезната молитва. След това се разговява, поста за деня свършва.
Така се пости до края на Рамадан иншаАллах. В онази книга е описано кое проваля поста и кое как се отпоства, също така има разлика и при болните, беменните, пътниците, при жените - има се предвид цикъла, защото тогава не се пости и се отпостват тези дни в удобно време преди следващия Рамадан.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Milena-Irshad Чет Авг 12, 2010 12:40 am

Има някои сестри във Варна, но не са там в момента. Ако прочете това някой от братята във Варна, да помислят да запознаят сестрата с някои сестри от Варна, които да й покажат молитвата и т.н.
Аз ще помисля и ще пиша на мюсюлмани във Варна иншаАллах.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty :)

Писане  Denis Чет Авг 12, 2010 2:39 am

Благодаря, Milena-Irshad.
Този блог го бях открила още вчера и се зачетох. Има доста за четене. С постоянство в молитвите и воля ще науча всичко, което ще ме приближава до заветите на Аллах! Иншала, през този месец Бог ще бъде с нас и ние с него! Иншала, да приеме молитвите ми и да ми даде още по-силна вяра. Иншала, да ни направи още по-човечни и искренни в делата си!
sunny

Denis

Брой мнения : 4
Join date : 09.08.2010

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Milena-Irshad Чет Авг 12, 2010 3:43 am

Значи вече разбра, че сме насреща иншааллах да помагаме за всичко, от което имаш нужда и Аллах ни даде възможност да сме от полза. Пиши където ти е удобно и на когото искаш иншаАллах.
Ако намеря някой от Варна насреща, веднага иншаАллах ще ви свържа.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Milena-Irshad Чет Авг 12, 2010 5:04 pm

Деница, едно доуточнение - часовете, които видя, за поста, важат за София, за Варна имат няколко минути разлика. Най-добре е да идеш до джамията там и да поискаш трябва да имат таблица с разпечатани часовете за молитва/пост съответно за Варна.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  amina Чет Авг 12, 2010 5:25 pm

Тук е времето за молитва за Варна, по дни и месеци.
http://www.islamicfinder.org/prayerDetail.php?country=bulgaria&zipcode=&city=Varna&state=61&id=23785&monthly=1

amina

Брой мнения : 2
Join date : 11.08.2010
Местожителство : Dubai, UAE

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Milena-Irshad Пет Авг 13, 2010 6:55 pm

Деница, много те моля за нещо.
Една сестра, която живее, учи и работи във Варна, очаква да се срещнете, да се запознаете иншаАллах и да отидете заедно на джамия :-)

Тя е регистриран потребител в този форум, но в момента не може да влезе и да ти пише самата тя. Така че - ако може ми напиши на лични или на мейла ми едно писмо с някакви твои координати, които да предам на сестрата да ти се обади иншаАллах. Ако имаш профил във Фейсбук или Скайп - всички сме заедно във Фейсбук например и е по-лесно. Но какво решиш - пиши ми иншаАллах.
irshad@abv.bg
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Denis Съб Авг 14, 2010 4:09 am

Здравей, Милена. Благодаря ти, че ми помагаш! flower
Благодаря и на момичето, което е проявило интерес. Ще се радвам заедно с нея да ходя на джамия. Малко се притеснявам, защото ще ми бъде за първи път и с две думи не съм запозната какво точно трябва да се прави. Но те уверявам, че няма да те изложа! Притеснявам се, също, че съм малка и как бихте ме приели съобразно с годините ми и да не би да си помислите че е някаква детска прищявка, за да задържа човека до себе си scratch
Във фейсбук се пиша Деница Иванова. Дори вече ти изпратих покана за приятелство. Надявам се, че снимките ми няма толкова да те възмутят albino Просто съм си едно нормално момиче и облеклото ми е общоприето в тази среда, в която съм възпитана и израстнала. Не мога изведнъж да се появя с ешарп и дълга широка рокля. Всичко изисква време. Не ме е срам и така да съм облечена, но ми остава последна година в училище и някак си няма да направя добро впечатление на останалите. Знам че, ако трябва да се притеснявам, то това трябва да бъде от Аллах и не бива да ме интересува мнението на другите!
Иншала, Аллах да бъде с мен не само в трудните, но и в добрите мигове през земният ми живот!

Denis

Брой мнения : 4
Join date : 09.08.2010

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Hamdi Съб Авг 14, 2010 11:26 pm

http://www.kure.tv/User/VideoWatch.aspx?Channel=66 Медина на живо

http://www.kure.tv/User/VideoWatch.aspx?Channel=65 Мека на живо

Hamdi

Брой мнения : 13
Join date : 08.03.2010

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  ZahraFBI Нед Авг 15, 2010 3:27 pm

Ас селямо алейкум,сестрице,
Добре дошла в семейството на Исляма!
Слава на Аллах, Който е отворил сърцето ти и те е дарил с напътствие!
Със сигурност имаш много въпроси, и със сигурност отговорът на един от тях ще провокира следващ и т.н. и т.н. Всички ние се учим, сестрице, цял живот се учим. Дано Аллах ни отреди повече възможности да си помагаме един на друг в търсенето на полезно знание и напътства всички ни по правия път. Можеш да бъдеш сигурна в едно – имаш братя и сестри, които с обич ще хванат ръката ти и ще те улесняват в стъпките ти по този път. Днес една стъпка, утре втора, трета...Понякога се случва да не можем да прекрачим следващата, защото сме се натъкнали на някакво препятствие, но силната вяра на човек, търпението и упоритостта му го улесняват и рано или късно той продължава да крачи напред. Ако човек пътува със скоростен влак ще измине пътя много бързо, но няма да може да се наслади на прекрасния пейзаж отвън. Ако обаче пътува бавно, ще може да види всички блага , с които Аллах ни е дарил, да размишлява върху тях, да ги обикне. Или както казва един мъдър човек, „Човек може да усети насладата от шоколада, когато го яде парченце по парченце”. Ето защо мила сестричке, не бива да те смущава незнанието и да те притеснява, че си в началото на този път. Важното е, че си застанала на него и имаш намерение да го извървиш. И важното е, че не си сама сестрице, имаш всички нас, имаш и Аллах. А Аллах никога не изоставя своите праведни раби, и мюсюлманина никога не изоставя своя брат мюсюлманин. Аллах да те закриля, сестрице, да укрепи вярата в сърцето ти и да озари със светлина пътя пред теб! Амин!

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  muslim Вто Авг 31, 2010 1:58 pm

Denis написа:Селям!
Казвам се Деница. Приятно ми е!
-----------------
селям алейкум. пиши ми на лични или на имейл адрес - saitiev@email.bg и аз съм от Варна Exclamation
muslim
muslim

Брой мнения : 24
Join date : 28.08.2010

http://www.islamforbulgaria.com/

Върнете се в началото Go down

Моята история. Empty Re: Моята история.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите