Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

България, възродителния процес

Go down

България, възродителния процес Empty България, възродителния процес

Писане  Milena-Irshad Вто Мар 30, 2010 10:45 pm

Форума на Иван Бедров

България, възродителния процес 011

Точно 37 години след смазването на протеста в с.Корница, община Гоце Делчев, област Благоевград, на бял свят се появиха и първите снимки от събитието. Приятели от района ми изпратиха линк към форума на селото, където снимките са били публикувани преди няколко часа. Показателно е, че 37 години по-късно авторът на снимките иска да остане анонимен. Вероятно осъзнава, че той показва първото доказателство.

Чувал съм историята от местни хора. Бил съм и в самото село. Разкази много. Участници в събитията от ДС също разказват своята версия. Но досега всичко бяха разкази. Чак сега имаме и образа - не всички са мълчали, имало е съпротива в България.

Когато през декември 1972г. селяните научават, че държавата иска да смени мюсюлманските им имена с християнски, те започват мълчалив протест. Три месеца жените и децата са на площада. Три месеца. Денонощно. Накрая идват спецчастите и всичко приключва. С убити и ранени, и с нови имена. От близките две села - Лъжница и Брезница, хората научават какво става и тръгват да помагат на съседите си. Пак убити и ранени, и пак нови имена.

Във форума на селото пише, че снимката е направена един ден преди да дойдат калашнииците. Доказателство има. Страх - също. 37 години по-късно.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите