Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Американските "амазонки на джихада"

4 posters

Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty Американските "амазонки на джихада"

Писане  sumaya Чет Мар 25, 2010 2:24 am

В общественото съзнание вече се оформи ясен образ на "воина на Аллах" - мургав младеж с куфия около врата, неангажиран с жена и деца.

Този стереотип обаче се руши пред очите ни: сега от страниците на вестниците и от телевизионните екрани се усмихват светлокоси американки, не много млади, но изпълнени с яростта на новопокръстени и готови да убиват в името на исляма.

46-годишната Колин ла Роуз бе наречена Джейн Джихадистката. Родена в Пенсилвания, тя се омъжва на 16 години за два пъти по-възрастен мъж, без да завърши дори средното си образование. Ла Роуз приема исляма, когато среща третия си съпруг.

Липсата на образование не й пречи да има собствено мнение за това как е устроен светът. На личната си страница в социалната мрежа "Май спейс" и други подобни тя постоянно възпява ислямския тероризъм и проповядва ненавист към "ционизма" и ценностите на Запада.

Тя активно споделя в интернет желанието си да "направи някак нещо, за да помогне на мюсюлманските си братя" и в крайна сметка намира единомишленици.
още по темата
Любов, шантаж или изнасилване: Как "Ал Кайда" превръща жените в идеалното оръжие
0 коментара към статията 0 | Статията е разгледана 13390 пъти13390
Разкриха заговор срещу художник заради карикатура на Мохамед
8 коментара към статията 8 | Статията е разгледана 6195 пъти6195

На 22 март 2009 г. с нея се свързва един от бъдещите й колеги конспиратори и предлага да участва в убийството на шведския карикатурист Ларс Вилкс. Вилкс предизвика яростта и омразата на мюсюлманския свят, защото нарисува няколко карикатури на пророка Мохамед.

Джейми Джихадистката, както медиите кръстиха Джейми Полин-Рамирес, е по-млада от Джейн и малко по-образована - завършила е средното си образование. Полин-Рамирес приема исляма чак през 2009 г., но веднага преименува шестгодишния си син Кристиан на Уахид и го записва в мюсюлманско училище.

Веднъж в телефонен разговор с американската си баба детето я предупредило, че трябва да приеме исляма, защото всички християни щели да горят в ада. Като фон се чувал запис на проповед, възпяваща джихада и убийството на християни и евреи.

Колко такива ислямисти има в САЩ

През 2007 г. според статистиката на Изследователския център Пю всеки четвърти американски мюсюлманин е вярвал в необходимостта от тероризъм в името на исляма. Тогава се появиха опасения, че САЩ са изправени пред нашествие на шахиди "домашно производство", за което не са подготвени.

Тези предположения бяха оправдани: и двете "джихадистки" се появиха в щати, където имаше "ислямбърг" - отдалечено ранчо, в което правоверните се събират на семинари, по време на които съседите често чуват изстрели. Така армията от воини на Аллах се попълва с "бели шахиди".

За последните три години за тях не се води статистика, но може да се предположи, че ситуацията се е влошила. Напоследък все по-често се чуват доводи, че "белите шахиди" разрушават цялата идея за създаване на профил на терориста.

Всъщност, появата им просто налага

да се откажем от стереотипите, свързани с външността

Останалите отличителни черти на потенциалния терорист, систематизирани няколко години след терористичните нападения от 11 септември в Националната стратегия за борба с тероризма на Белия дом, остават неизменни.

Те са присъщи и на двете "джихадистки" - това са хора, изповядващи исляма, с ниски доходи или безработни, които не са успели да се самоопределят и искат да се идентифицират с някаква група.

Както отбеляза братът на Джейми Джихадистката, "всеки път щом в живота й се появяваше мъж, тя го следваше навсякъде като кученце". Много е лесно "да промиеш мозъка" на такъв човек и да го превърнеш в екстремист.

Още през 2005 г. американската експертка по тероризма Джудит Барски отбеляза, че 80% от джамиите в САЩ са "радикализирани" с пари от Саудитска Арабия. Американският Център за религиозни свободи откри в джамии огромно количество материали и брошури, които възпяват джихада и защитават превъзходството на исляма над другите религии.

През юни 2008 г. се разбра, че Саудитската академия на исляма в САЩ използва такива материали, независимо, че по-рано бе заявила, че ще прекрати използването им в учебните занятия.

Федералните агенти намериха книги, в които се твърди, че отстъпниците от исляма трябва да бъдат убивани и че мюсюлманите имат право да завземат имуществото им. Именно на това са били учени и двете "джихадистки", на това учат още много, много хора, наскоро приели исляма в САЩ.

Лидерите на официалните ислямски организации твърдят, че

повечето мюсюлмани не подкрепят тероризма

Но от време на време дори в техните изказвания има противоречия. Например в изказванията на Едина Лековиц, говорителка на Мюсюлманския съвет за обществени въпроси.

"Никой не се бори срещу тероризма толкова усърдно, колкото мюсюлманската общност. Ние работим и с представители на закона, и с представители на мюсюлманската общност", каза тя.

Въпреки това Лековиц е убедена: "Когато чуем някой да говори за великия воин на вярата Осама бин Ладен и да го нарича терорист, ние трябва незабавно да се застъпим за нашия брат и да кажем, че той не е терорист, а борец за свобода".

Примери за аналогични изказвания на представители на различни американски мюсюлмански организации, включително на Съвета за американско-мюсюлмански отношения, има в изобилие.

И всички те доказват едно - докато властите не се поинтересуват какво става в джамиите и какъв е истинският облик на мюсюлманската общност в Америка, редиците на шахидите ще продължават да се попълват от нови "джихадистки" като Джейн и Джейми и техните деца.

Въпросът е дали властите ще решат да го правят сега, когато президентът е настроен за сближаване с мюсюлманския свят.

vesti.bg
sumaya
sumaya

Брой мнения : 45
Join date : 01.02.2010

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty SALAM ALEYKUM

Писане  sevgin Чет Мар 25, 2010 6:54 am

какво цели този материал всички ртябва добре да знаем.Искам обаче дастане ясно че-всеки който нарича нашите братя които водят джихад-терористи неса от нас.Защото който казва че джихада нее даден от Аллах-той лъже както и въпроса за забулването-нима незаповяда Аллах на жените да скриват красотата си.Ще каже някой какво общо имат двете неща-ами имат защото забулването на жената сие един вид джихат също.Стига вече с манипулациите на Америка-горките жертви те-гнусна нация.

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty Re: Американските "амазонки на джихада"

Писане  Milena-Irshad Чет Мар 25, 2010 2:16 pm

Ассаламу алейкум

Абсолютно не искам да влизам в спор, но се размиват нещата.
Има джихад, има и тероризъм - джихада е даден от Аллах, а не тероризма. Няма как да има празник 11 септеври, защото на него загинаха мирни, невъоръжени и нищо неподозиращи хора. И няма как да се радвме на това, защото би било нечовешко, а Исляма е хуманен и няма нищо общо с анархията и тероризма. Това, че обвиняват джихада и го наричат тероризъм, е друго и невярно. Обаче много често се правят терористични атаки уж от името на Исляма и се леят кървища за нещо, което в същност е забранено от исляма. Репортерите и много хора, които или мразят ислям и мюсюлманите, или пък имат други тайни мисли, размиха понятията джихад, тероризъм, фундаментализъм...И всичко сега е в кюпа, общо.
Така че, за съжаление, и ние, които добре знаем разликата, трябва да се съобразяваме с общото и популярно значение на думите, защото в противен случай ставаме причина за фитна, Аллах да пази от това, а ние не искаме фитна.
Не живеем в идеалното ислямско общество, няма такова, не е имало от времето на първите праведни халифи насам, няма и да има до Отвърдния живот, Аллаху Алям.
Това, което искам да кажа с последото е, че много трябва да внимаваме кои думи употребяваме, защото хората около нас не знаят и ще си навлечем излишни главоболия.
Заради материал за джихад, който е учебен и не показва отношение, ме арестуваха и делото все още не е приключено. Аз знам добре до какво води едно евентуално арестуване. Трябва да се съобразяваме със законите на страната, в която живеем. И веднага пояснявам, защото ще има наскочили - никъде не призовавам да не се спазват законите на Аллах. И никой никого не кара да влиза в харам или да прави харам - това си е личен избор на хората...

Както и да е - отдалечих се.
Мисля, че емоцииите трябва наистина да се изоставят на заден план и да се мисли както би трябвало да мисли зрелия мюсюлманин. И на мен не ми е приятно да видя как един, който си е закрил лицето и избил сума ти мирни, е наречен "джихадист", защото знам, че няма такова нещо като заповед и позволение да се избиват мирни хора, деца, старци, жени, невъоръжени и пр...
Не ми е приятно като чуя, че за всеки случил се атентат обвиняват мюсюлмани, защото знам, че почти винаги онези, които са направили атентата нямат нищо общо с исляма и т.н. Мога да изреждам още много.

А за Осама бин Ладен - спорна личност, дори не знаем съществува или не. Ние слушаме само новини - там могат да ни кажат каквото си решат. И изобщо дали съпрсния бин Ладен е направил изявление или всички е симулация и дали този човек, който говори, е бин Ладен, няма как да знаем. Спорна личност...
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty Re: Американските "амазонки на джихада"

Писане  sumaya Чет Мар 25, 2010 3:17 pm

Селяму алейкум!

Не качих материала с цел да предизвикам някакви спорове, а ми беше интересно как се е променил образа на "терориста"- от "мургав мъж с брада" в "бяла, руса жена". Мисля, че това е целенасочена атака срещу новоприелите братя и сестри, защото явно САЩ вижда заплаха в тяхното непрекъснато увеличаване.
Относно тероризма -на всички ни и ясно, че той няма нищо общо с Исляма, даже и редица ислямски учени издадоха фетви в този смисъл. Препоръката на Аллах за джихад няма нищо общо с тероризма. Нека не забравяме думите на Аллах- "Ако някой убие човек без причина, той все едно е убил всички хора..."-айета е по смисъл
sumaya
sumaya

Брой мнения : 45
Join date : 01.02.2010

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty съгласен съм

Писане  sevgin Чет Мар 25, 2010 5:10 pm

И двете сте прави и аз ви разбирам-само дето неискам поне ние доне употребяваме еднодо друго думите терорист и ислам.Гогато чуя думата терористи аз разбирам Израел и Америка-въобще кой е терорист зависи от каква гредна точка гледаш.Та онези новоприели сестри сигурно са много опасни терористки-почти колкото нашата сестра Иршад Американските "амазонки на джихада" Icon_biggrin .Неможе така Америка доси обявява кокото си поиска за терористи-ами и аз пък съм ги обявил тух за такива ама с право!Накрайя ще кажа сама че Аллах знае най добре кой е терорист и ако някой мюслюманин обвинява брата си в тероризам то в деня на ахирета ще си получи каквото трябва-въпреки че намене много мие болно когато виждам как поддавайки се на манипулациятя много братя се обвиняват взаимно.Аз несъм много гламотен и незнам много неща за религията но в сърцето си нося обичта към ислама и Аллах вижда това-несъм тръгнал да поучавам никого-но нека ме арестуват-така ме задържаха и през1989г-когато бях ученик но тома е друга история........

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty Re: Американските "амазонки на джихада"

Писане  sevgin Чет Мар 25, 2010 5:30 pm

Само малко ще продържа!А децата на Палестина виновни лиса-ами децата на Ирак виновни лк бяха-изнасилените Иракски сестри и гаврите извършвани с тях-чеченския народ виновен ли беше-а искланите в Босна-допродължавам още май няма смисъл---еееее кой са терористите-чеченците пьлестинците уйгурите .........кой Американските "амазонки на джихада" Icon_question

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty Re: Американските "амазонки на джихада"

Писане  omer87 Пет Мар 26, 2010 5:04 am

Никой не може да оправдае нито делото на амеркианците, нито на китайците, а този, който оправадае, той си е слепец. Но ако и ние постъпваме като тях - убиваме невинни деца и майки, да колим и бесим, то каква ще ни е разликата с тях. А къде е повелята на Аллах: "Заради това предписахме на синовете на Исраил, че който убие човек не за човек или заради покварата му по земята, той сякаш е убил всички хора." (Ал-Маида 5:32). Неминуемо те ще си получат "наградата", но ако правим по същия техен начин и ние ще сме в същия кюп. И аз умоявам да оставим емоциите настрани и да различим джихада от убийството на невинни хора -НО, пак подчертвама, това не означава да забравим за делата им срещу мюсюлмани.

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty SALAM ALEYKUM

Писане  sevgin Пет Мар 26, 2010 6:48 am

Братко Омер замен е чест даси поговорим май запърви път се случва и аз се радвам дасе запознаем!А сега дати отговоря що мисля-аз съм почти неграмотен щосе отнася до въпросите свързани с религията опазил ме Аллах от това да поучавам други хора много по знаещи-и въпрени това мога да кажа че в Корана обаче има и други айети двързани с джихада и .т.н ити ги знаеш иаз ги знам неискам да споря-защото замен нешата са безпорни.Ако обаче оставим настрана войните водени по времето на РасулуллАллах-можеш ли дами посочиш една война нъдето да нее имало невинни жертви-жени деца....Въобще в днешно време при наличието на оръжия за масово поразяване възможно лие да няма такива жертви-верно норана ни учи на търпение смирение и.т.н-това обаче неозначава даси заравяме главите в пясъка нито дасме мазохисти.Аз уважавам законите на страната до толнова доколкото те са в унисон с моите религиозни възжледи и неги накърняват.Това което искам да кажа е че ние сме в една необявена война колкото и даневисе нярва-запада воюва тихомълком хитро и коварно срещу исляма ала очи виждащи трябмат за това-намен кой мие проповядвал за джихада аз терорист лисъм .Хиляди млади хора мюслюмани от западни страни отиват дасе бият в Авганистан и други места защошо сами виждат истината и никой нищо неим е проповядвал-колкото някой е проповядвал намен-глупости ше отиват с иман вяра да умират защото знаяш че живи няма дасе върнат-теса млади оставиви са жените и децата си-майките е бащите си проливат кръвта си по незнайни места-нямат лекари-налага имсе сами даси ампутират ръце и крака понякога немогат да намират капка вода за пиене----няной запитал лисее защо защо Американските "амазонки на джихада" Icon_question Американските "амазонки на джихада" Icon_question Американските "амазонки на джихада" Icon_question Американските "амазонки на джихада" Icon_question Американските "амазонки на джихада" Icon_question Американските "амазонки на джихада" Icon_question Американските "амазонки на джихада" Icon_question -зашото са луди Американските "амазонки на джихада" Icon_question от рахат ейтака си Американските "амазонки на джихада" Icon_question просто обичат да убиват убийците Американските "амазонки на джихада" Icon_question Заклевам се в АЛЛАХ нее така Американските "амазонки на джихада" Icon_exclaim

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty RE:

Писане  omer87 Съб Мар 27, 2010 4:40 am

Едно е да се намираш във военно положение, а друго да организираш самоубийственни атентати, в които умират всички останали, освен този, който е бил в прицел или да се врязваш в някоя сграда със самолет и под развалините да останат безброй невинни.
Аз никога не съм твърдял, че знам много, но не преставам да се интересувам. Ислямът е огромен,а военното положение или т.нар. "малък" джихад е само малка част от него и зависим от обстоятелствата. Но ТЕРОРИЗМЪТ няма никакво място.

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty SALAM ALEYKUM

Писане  sevgin Съб Мар 27, 2010 5:24 am

E вкрайна сметка несам аз този който ще каже кое как е-пък и несъм казал че има място за тероризам само казах обаче да внимаваме кого наричеме терорист-лесно е да обвиниш само ако си наренъл някого такъв а той нее-защото само Аллах знае най добре нещата то тогава грехът даси е върху тебе.Както знаеш всеки щеси носи отговорност за неговите си хрехове аз за моите ти за твоите-може да има само 1% вероятност дасъм прав обаче ако наистина е така-какво правим.......

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Американските "амазонки на джихада" Empty Re: Американските "амазонки на джихада"

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите