Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

+5
omer87
sevgin
faith
muslima
Milena-Irshad
9 posters

Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  Milena-Irshad Съб Фев 13, 2010 9:35 pm

Четири години след датските карикатури, отново, но в норвежка медия са отпечатани карикатури на Пророк Мухаммад с.а.с. В началото на месеца са били пуснати и във Фейсбук, но са премахнати от мрежата.
В момента над 2000 човека са излезли на улиците на Осло в протест.

Преди години мюфтийството, което трябва да защитава правата на мюсюлманите и Исляма, не излезе с официално изявление по повод на скандалните карикатури, които някои окачествиха ка то "свобода на словото", но ако се помисли добре, ще се види, че това е свободия, а не свобода. По същия начин един човек би могъл да оправдае убиец, като каже, че този човек е извършил онова, което му се иска и има човешки права...

По онова време - преди 4 години, мюфтията се изказа публично след изпращане в мюфтийството на много листи с подписи срещу карикатурите, а междувременно в цял свят мюсюлманите бяха на улиците, изразявайки публично мнението си по случая - но не и в България, където "главата" на мюсюлманското общество не каза нищо доста време след началото.

Затова ви призовавам да се обадите с мюфтийството - на главния мюфти или на регионалния ви, за да изкажете възмущението си и да поискате публично да се направи апел срещу подобни провокации.

Моля ви, не разбирайте някои хадиси от сунната криво - мюсюлманина не е овца, която да я водят накъдето си поискат, нито е черже, върху което всеки да ходи...

Преди време мюсюлмани от Кърджали мисля бяха, справили дуа и се покланяли на косъм "от браата на Пророк Мухаммад с.а.с. Тогава получих много писма с отразеното в медиите, както и с реакцията - "Ама как така?!" - но някой обади ли се лично, за да каже на тия хора, че това не е от ИСляма и пр?! А само се говореше из форумите или чрез мейли?!

Стига криеници - заради подобно отношение ИСляма е на такова дередже - мнгоо новоприели решават, че ще се крият от това, което са сторили, за да не ги помислят за терористи или нещо подобно; жените не се забраждат по подобни причини - предполагайки какво биха казали или помислили околните!

АМИ АЛЛАХ!?!?


П.С. новината я има във всички медии на английски, иврит и пр, както и на бг тук.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  muslima Пон Фев 15, 2010 1:03 am

Ас-Саламу 'Алайкум!
Субхан Аллах! Ужасно, ужасно...Не знам дуа ли да правя Аллах да ги напъти или да ги накаже Sad
Ама защо така никой не е коментирал?
И аз видях новината, но пък в Джазира я няма, защо така?

muslima

Брой мнения : 45
Join date : 15.02.2010

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  faith Пон Фев 15, 2010 4:18 pm

Мисля, че в България все още хората се страхуват да реагират ( визирам мусюлманите) тъй като не е преодолян страха наслояван през Комунизма/социализма/. Всеки се възмущава, но мисли че и да се противопостави гласа му няма да бъде чут от управляващите или че това би довело до лоши последици. Дано да започнем да се променяме и да не позволяваме такова отношение към Исляма!

faith

Брой мнения : 7
Join date : 06.02.2010

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  Milena-Irshad Пон Фев 15, 2010 6:02 pm

По принцип си права, сестра, но нека не забравяме, че от падането на предишния режим минаха 20 години - един човешки живот, започнал преди 20 години, може по това време вече да е на ниво женитба и да даде нови отрочета с нов живот.

Докога всеки ще се извинява с нещо си, което не зависи от него и няма да поема отговорност?
Абсолютно не отричам негативнат роля на атеистичното общество преди, но всички, не само мюсюлманите живяха в него. Аз също отраснах в него и дори характера ми се изгради в онова общество.

По принцип ми е много болно, че почти, с малки изключения, не срещнах никаква реакция след публикациите за протести, породени от нови карикатури.
Страшно ми е болно.
Разбира се, МОЖе и да не е вярно това, което пише - аз не видях карикатурите, не съм ги и търсила, не искам да ги видя с очите си.
Но това ли е важното - да ги види човек?!
Защо никой не реагира?
Колко човек потърсиха повече инфо и се обадиха в мюфтийствата за инфо - там не би ли трябвало да знаят?! (Аз знам само за 1 брат, който звъня).
Или се интересуват само от вакъфските си имот, сакън някой да не им ги вземе?
Естествено не искам някой да ми казва, да ми се отчита, задавам въпроса така, за вас самите...
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  muslima Пон Фев 15, 2010 6:49 pm

Аз звъннах в Главно, но така и никой не вдигна, след като портала ме свърза с Главния муфти.
Гледах сайта им - няма нищо от тях, а пишат за какво ли не.

Аз мисля, че сте много емоционална, сестра Иршад. Не казвам, че това няма общо с вярата, напротив. Но наистина не знам какво може да се направи тук. Е, не значи никой да не вдигне глава.
Сега тук не му е мястото да говорим за комунистическия режим, за по-голямото потискане на (както ги наричаха) "мохамеданите", независимо, че режима беше на отричане на всякаква вяра в Бог и религии.
това е място за друга тема.

muslima

Брой мнения : 45
Join date : 15.02.2010

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  Milena-Irshad Пон Фев 15, 2010 10:05 pm

Ассаламу алейкум!

Добре дошла, сестра muslima! ИншаАллах и занапред да бъдете активна тук.
Благодаря за забележката - приемам я като такава. Определено често действам емоционално, съвсем по женски. Не се оправдавам, просто не трябва така.

Както и да е.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty SALAM ALEYKUM

Писане  sevgin Вто Фев 16, 2010 3:10 am

Аз също съм емоционален и какво от това-просто показваме това което чустваме малко по силно от останалита хора.Сестра Ишрад е много права-стига вече с тези страхове всички ивяхме в онова време-само че в онова време се държеше повече на религията и морала май.Къде е ислама днес-младежите ни неизлизат от дискотеките и се налеват с алкохол.Дори и така наречените мюслюманки уж Туркини пият и пушат повече от мъже а тях пък нищо неги интересува освен пиенето и курвите.Нека да кажем истината-ислама в България бавно замира-незнанието или невежеството нанасят такава вреда на уммата че всеки си въобразява че като гласува за дпс едвали не е дал своето за исляма или като си турчин или роден в исламско семейство си мюслюманин-обаче неси и няма как даси защото неспазваш повелите на Аллах.Идете в някое Турско село например и попитайте всеки който иэлиза от кръчмата какъв е-и щеви отговори чее мюслюманин.Страхували се-а от съдияден несели боят-Аз се срамувам чесъм турчин-срамувам се и от онези псевдо мюслюмани които мъчат престъпно виждайки страданията ни братятя ни посвета-аз плаках днес за всичко това какво бъдеще ще дадем на децата си-каква религия. Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Icon_pale

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty RE:

Писане  omer87 Вто Фев 16, 2010 2:06 pm

Не мога да разбера тези хора не усещат ли деликатността на темата.
Хайде не са вярващи - то е ясно, но поне да бяха имали минималното уважение .
Много добре видяха реакцията с предишните карикатури и би трябвало да разберат, че с тази тема шега не бива.
Ако имат възмушение от мюсюлманската общост(все има нещо, което да ги дразни - някои основателни, някои - не), не това е начинът да си изразиш възмушението .
No

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  Sirin Сря Фев 17, 2010 7:54 am

omer87 написа:Не мога да разбера тези хора не усещат ли деликатността на темата. Хайде не са вярващи - то е ясно, но поне да бяха имали минималното уважение .
No

Ассаламу алейкум братя и сестри,

Усещат, разбира се, и много добре съзнават какво вършат, но...двойни стандарти, или ислямофобия, не знам как да го нарека...

По случайност днес гледах това видео
https://www.youtube.com/watch?v=j0kqmaxWQ_8&feature=related

Шейхът говори общо за ислямофобията, но споменава един факт, който има връзка с тази тема, и аз искам да го споделя с вас.

В една картинна галерия в Австралия изложили картина, която представя тайната вечеря в неприлична светлина, тоест отношенията между Исус Христос и дванадесетте апостола...На следващия ден в галерията нахлули хиляди протестиращи християни, и след няколко дни картината била махната с обяснението че...това в никакъв случай не е цензура, просто уважение към религиозните чуства на християните, техните убеждения и прочие и прочие...

Шейхът пита къде беше тази деликатност и чуствителност когато мюсюлманите протестираха срещу публикуването на карикатурите...И аз това питам, и всички това се питаме, но явно отговорът не е лесен...

Sirin

Брой мнения : 22
Join date : 17.10.2009

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  Milena-Irshad Сря Фев 17, 2010 3:50 pm

Ассаламу алейкум
Между другото, трябваше по-рано да го пусна, но тук сега давам линк към един блог, притежателя на който коментира педишни публикувания на карикатурите - не онези в Дания, а преди време имаше в Швеция подобно нещо.

Много ми хареса начина на възприемане от страна на блогващия, както и много, ама много важни са коментарите под блога.

Надявам се иншаАллах да имате време да ги прочетете:
това е блога на Григор Гачев
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  ZahraFBI Пет Фев 19, 2010 3:35 am

Ас селямо алейкум,
Отново сме свидетели на поредната провокация спрямо мюсюлманския свят. Причината за всичко това, според мен, е непрекъснатото разрастване мащабите на религията ни, интересът, който все повече и повече хора проявяват, а от тук и изоставянето на властващия материализъм и обръщане към по-висши ценности и преориентиране на търсенето на човека към духовно удовлетворение, отколкото материално. Всеки един от нас много добре може да си представи какви биха били последиците от това върху всички икономически процеси, така важни за определена част от обществото, поради което няма да ги коментирам. Това е и причината, поради което се налага да се вземат мерки за възпрепятстване на формиране на положително отношение спрямо религията и в частност – на Исляма като най-бързо разрастваща се такава.
След като провокацията с прословутите атентати не проработи и голяма част от хората осъзнаха истината за тероризма, за това кой всъщност стои зад всичко, което се случи, трябваше да се измисли друг начин да се повлияе върху съзнанието на хората. „Хм.., как най-лесно да разгневим мюсюлманите? Защо да не ги жегнем в слабото им място и да ги изкараме от кожите им...” Целта на всичко това е да се предизвика агресия сред мюсюлманите, да се провокират отрицателни прояви, които след това да бъдат надълго и нашироко обсъждани и осъждани, което пък ако се случи, неизбежно би породило негативно отношение към нас.
Няма как да очакваме хората, които стоят зад всичко това, да уважават религията ни, поради простата причина, че за тях няма религия, няма Бог. В основата на всичко това е залегнал не толкова религиозен, а икономически и политически проблем. Ето защо, според мен най-добрата и адекватна реакция би била същата, както и при предходния случай - тотален икономически бойкот.

أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمدا رسول الله
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Датски вестник се извини за карикатурите на Мохамед !

Писане  Milena-Irshad Нед Фев 28, 2010 6:06 pm

Медиите в страната гневни на решението на Politiken
Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности 1
"Който убие Курт, ще стане герой на исляма" - лозунг на протест срещу карикатурите. Снимка: БГНЕС
Датски вестник се извини за обидата, която е нанесъл с повторната си публикация през 2008 година на карикатурата на пророка Мохамед с чалма във формата на бомба, съобщи ВВС.

Polititken излезе с официално съобщение, че се извинява, което е част от съдебното споразумение на вестника с мюсюлмански организации от Близкия изток и Австралия.

Други датски вестници обаче разкритикуваха остро действията на колегите си от Politiken.

През 2006 година бяха публикувани 12 карикатури на Мохамед, което предизвика нечувани протести в доста страни.

През 2008 година, когато полицията разкри, че е имало планове за убийството на карикатуриста Курт Вестергаард, Politiken и още няколко вестника препубликуваха една от тях.

Но вчера главният редактор на всекидневника – Тьогер Зейденфаден, обяви:

„Извиняваме се на всеки, който се е обидил от решението ни да публикуваме отново карикатурата“.

Той все пак не пропусна да отбележи, че вестникът все още има правото да публикува каквото си пожелае – „както карикатурите на Вестергаард, така и всички карикатури на света“.
„Извиняваме се, ако някой се е оскърбил заради тази карикатура. Това е.“, заяви той.

Главният редактор на вестник Jyllands-Posten, който пръв публикува карикатурите, обаче не прости на колегата си и нарече постъпката на вестника „заслужаваща първа награда за глупост“, въпреки че през 2006 година именно този вестник пръв се извини за нанесената обида.

Датският съюз на журналистите пък обяви, че Politiken „кляка пред враговете на свободата на словото“.

Вестергаард обаче има причини да поднася извинения публично. След публикуването на карикатурата той се скри от света, тъй като получи няколко заплахи за убийство.

През 2009 година се появи отново и каза, че иска да живее нормален живот.

Къщата му е заобиколена от охрана, полиция го наблюдава непрекъснато, и все пак на 1 януари 2010 година въоръжен с нож и сатър сомалиец се опита да нахлуе в дома му и да го убие

Нападателят бе прострелян от полицията пред къщата на Вестергаард. Според властите, сомалиецът има връзки с ислямистки групировки.

dnes.bg
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Разкриха заговор срещу художник заради карикатура на Мохамед с.а.с

Писане  Milena-Irshad Сря Мар 10, 2010 6:41 am

Ирландската полиция е арестувала седем души във връзка с разследване на заговор за убийството на шведски карикатурист, нарисувал пророка Мохамед с тяло на куче, съобщи ДПА, позовавайки се на полицията.

Петима души били задържани в Уотърфорд, Югоизточна Ирландия, а другите двама - близо до град Корк.

През септември 2007 г. главатарят на свързана с "Ал Кайда" групировка обяви награда от 100 хил. долара за убийството на шведския карикатурист Ларс Вилкс, след като вестник публикува неговата сатиричната рисунка.

Полицията уточни, че четиримата мъже и три жени били арестувани след разследване, в което участвали европейски тайни служби, както и американските ЦРУ и ФБР.

Според сведения от Ирландия, задържаните били с марокански и йеменски произход, но живеели законно в страната, а някои от тях дори имали ирландско гражданство, допълва ДПА.

В началото на годината беше осуетен опит за убийството и на карикатуриста Курт Вестергор, автор на една от 12-те сатирични изображения на пророка Мохамед, които разбуниха арабския свят през 2006 г.

28-годишен сомалиец, въоръжен с брадва и нож, се опитал да проникне в дома на Вестергор в Архус, вторият по големина град в Дания.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Шветската преса отново публикува карикатура на Пророка Мохамед

Писане  sumaya Чет Мар 11, 2010 2:08 am

Дагенс Нюхетер" призова шведското правителство "да осигури на Вилкс цялата необходима защита"



Водещи шведски вестници публикуваха карикатура на пророка Мохамед, изобразен с тяло на куче, предаде АФП. Карикатурата е дело на художника, станал обект на план за покушение на група мюсюлмани, които бяха арестувани в Ирландия.

"Вестник "Дагенс Нюхетер" обяви, че публикува карикатурата в знак на солидарност с художника Ларс Вилкс."

"Вилкс не е сам в този конфликт. Заплахата срещу него, в крайна сметка, е заплаха срещу целия шведски народ," пише във водеща статия "Дагенс Нюхетер", който публикува репродукция на изображението.

Ирландската полиция задържа седем мюсюлмани, заподозрени в заговор за убийството на Вилкс заради карикатурата му. Четирима мъже и три жени бяха арестувани във вторник в градовете Корк и Уотърфорд в рамките на операция координирана със САЩ и европейските агенции за сигурност.

Полицията в Ирландия обяви, че е имало план за покушението на Вилкс, за чиято глава свързана с "Ал Кайда" групировка обяви награда от 100 хил. долара.

"Дагенс Нюхетер" призова шведското правителство "да осигури на Вилкс цялата необходима защита". Вестникът писа, че властите трябва да предприемат действия "срещу тази атака срещу едно от основните права - свободата на изразяване."

Таблоидът "Експресен" също публикува карикатурата на Вилкс.

""Експресен" реши да публикува рисунката по две причини: за да позволи на читателите си да видят противоречивото произведение и за да защити свободата на словото, която е все по-застрашена.

актуално.ком
sumaya
sumaya

Брой мнения : 45
Join date : 01.02.2010

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re

Писане  Yuksel Remzi Чет Мар 11, 2010 2:59 am

Аллах да го срази проклет да е !
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  Milena-Irshad Съб Мар 20, 2010 2:09 am

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности 0,,5337842_1,00
Джихад Джейн

Руса американка със сини очи, ръст - метър и половина, тегло - 45 килограма. Никога не бихме помислили, че човек с такива данни може да бъде ислямски терорист. Явно обаче грешим - както показва случаят с "Джихад Джейн".

Такава жена наистина има. Тя лежи в затвора в американския щат Пенсилвания по обвинения за тероризъм. Предпочита да я наричат "Джихад Джейн" и признава, че иска да убие шведски карикатурист заради негови рисунки с пророка Мохамед.

Истинското име на "Джихад Джейн" е Колин Ла Рос. Тя е на 46 години и е била два пъти омъжена. Няма деца. За нея съседката й Рене Хърбърт казва: "Изглеждаше като съвсем нормална жена, като съвсем нормална домакиня."

Новият фронт на Свещената война


До миналия август Колин Ла Рос обитава жилище заедно с приятеля си Курт Гормън в едно от предградията на Филаделфия. Когато научава за двойствения живот на своята любима, с която е живял последните 5 години, Гормън е съкрушен. Той не може да повярва, че става въпрос за същия човек, който до последно се е грижел за смъртно болния му баща: "Това не се връзва с нейната личност. Не разбирам как един човек, полагащ такива огромни грижи за болен човек, същевремено може да иска да наранява хора."

Но точно това преследва Колин Ла Рос по информация на разследващите органи. След смъртта на бащата на приятеля й тя напуска съвместното жилище, задигайки паспорта на любимия си. Целта й е Швеция, където русокосата американка със сини очи едва ли би събудила някакво подозрение, признава по-късно Ла Рос в интернет. Междувременно тя е преминала към исляма и се е зарекла да убие шведския карикатурист, който през 2007 година изрисува пророка Мохамед като куче. Освен това Ла Рос възнамерявала да се омъжи за предполагаем терорист, за да направи възможно идването му в Европа.

Терористът вече не е това, което беше

По неизвестни засега причини миналия октомври Ла Рос се връща от Швеция в САЩ, където веднага бива арестувана. Колин не е първата американка, която се присъединява към Джихад - Свещената война. Американските власти смятат, че в момента поне една дузина са ислямските терористи с американски паспорт. Това е твърде обезпокоителна тенденция, смята експертът по въпросите на тероризма от университета Джорджтаун във Вашингтон Брус Хофман:

"Най-различни хора биват привличани от идеите на разни терористични организации. Скоро трудно ще можем да различаваме обикновените хора от терористите по външни признаци. Досега бяхме свикнали, че терористите изглеждат по-различно от нас", казва Хофман. Именно това чувство изглежда много тревожи американците - те не могат да свикнат с мисълта, че един терорист наистина може да изглежда като русокосата Колин ла Рос.

Автор: А. Енгелке, Е. Лилов / Редактор: Д. Попова-Витцел

Радио "Дойче веле" / Минаре България
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  omer87 Съб Мар 20, 2010 4:28 am

Като всеки един мюсюлманин и аз се изнервям като чуя за нова карикатура, свързана с Пророка ни (с.а.с), но, в интерес на ситината, никога не смятам, че решението ще дойде с убиване или с тероризъм - това повече би ги накарал да се гаврят и да натъкват: "ето виждате ли - хем твърдят, че в Исляма няма тероризъм, хем реагират по този начин ". Разбира се, че не е важно какво казват те, но не мисля, че ще ги спрем по този начин. А ако действаме по-разумно, по-внимателно, кой знае може и да осъзнаят, че това е доста деликатна тема за нас мюсюлманите .

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности Empty Re: Отново карикатури на Пророка с.а.с и поругаване на ислямските ценности

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите