Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Не знам какво заглавие да сложа :-((

+3
mirvam
omer87
Milena-Irshad
7 posters

Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty Не знам какво заглавие да сложа :-((

Писане  Milena-Irshad Съб Фев 06, 2010 2:25 am

В Турция заровили живо 16-годишно момиче
16-годишно момиче беше погребано живо от роднините си, защото имало приятелски отношения с момчета, предаде Анадолската агенция.

Поредното "убийство на честта" било разкрито в Югоизточна Турция през декември, но информация по случая се съобщава едва сега.

Полицаите, които действали по сигнал, открили тялото на Медине Меми в двуметрова дупка в курник пред къщата на семейството й в град Кахта - 40 дни, след като била обявена за издирване. Девойката била в седнала позиция, а ръцете й били вързани.

Аутопсията установила голямо количество пръст в дробовете и стомаха й, което означава, че е била заровена жива и в пълно съзнание.

Пожелал анонимност експерт разказал пред агенцията, че по тялото й не е имало белези от насилие, а в кръвта й не са били намерени следи от наркотици или отрова.

Информаторът на полицията разказал, че момичето е било убито след решение на "семеен съвет". Тя била наказана, защото разговаряла с момчета.

Според местни медии бащата споделил със свои приятели, че не му харесва дружбата на дъщеря му с представители на противоположния пол. Той я бил, но изглежда насилието не дало резултат.

Бащата и дядото на Медине са арестувани и ще бъдат съдени за убийството. Майка й също била задържана, но по-късно я освободили.

Според официалната статистика т.нар. "убийства на честта" съставляват около 50% от случаите на насилствена смърт в Турция. Те са разпространени предимно в югоизточната част на страната.

Всяка година поне 200 момичета стават жертва на своите бащи или братя заради "непристойното" си поведение.

При тези случаи семеен съвет определя някой член от семейството да убие провинилата се, за която се смята, че е опозорила семейната чест - обикновено с извънбрачна връзка.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty RE:

Писане  omer87 Съб Фев 06, 2010 5:12 am

ассаламу алейкум!
напълно сте права - не може да се измисли заглавие - човек да плаче ли или ...
Както е писано и в самата новина тези случаи са често явление особенно в Южна- Югоизточна Турция, та дори имаше няколко сериала, отразяващи бита на тези хора и тези "срамни" картини. Какви ли не причини се измислят, които водят до т.нар. "убийства на честта":

- девойка, която иска да се жени за своя любим, бива убита, ако отхвърли "наложеният" от родителите кандидат и избяга за своя любим. Често дори любимият си е съвсем честен и праведен тип, но нали семейството си е намерил точо определн кандидат, НЕПРЕМЕННО той трябв да бъде. Не се взема мнението на девойката - направо се налага решението. И ако момичето избяга, картината е подобна на горната;
- или пък момичето иска да ходи на училище. Но "според обичаите" момичето няма нужда да се обучава, а трябва да се жени, колкото се може по скоро и да роди рояк деца, които също остават неграмотни, но това е друга тема на разговор. Ако момичето се противопостави и напусне дома си, за да ходи на учлище, пак последват разни наказания просото защото иска да се учи!!!

Там се наблюдава една доста голяма смесица от трядиция и "ислям".
А незнаещият свързва тези картини с Исляма, защото тези семейства са "мюсюлмански".

No No No No No

omer87

Брой мнения : 93
Join date : 16.10.2009
Местожителство : Ruse

Върнете се в началото Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty Re: Не знам какво заглавие да сложа :-((

Писане  mirvam Съб Фев 06, 2010 6:08 pm

Всички тези проблеми са дошли заради неспазването на първата заповед в Корана - "Чети"

mirvam

Брой мнения : 60
Join date : 15.01.2010

Върнете се в началото Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty Re: Не знам какво заглавие да сложа :-((

Писане  sumaya Нед Фев 07, 2010 6:03 pm

Субханеллах,това е варварско.

Няма по-страшен враг от невежеството за мюсюлманското общество.Както казва брат mirvam,тези проблеми идват от незнание,или по-точно от грешно тълкуване на основни неща от религията.

Но има и друг проблем-това е спазването на традиции,които много често нямат нищо общо с Исляма.И често,когато редица немюсюлмани критикуват нас,използват именно такива примери,без да вземат под внимание,че това са само традиции,които нямат нищо общо с принципите на ислямската религия.
sumaya
sumaya

Брой мнения : 45
Join date : 01.02.2010

Върнете се в началото Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty Re

Писане  Yuksel Remzi Пон Фев 08, 2010 7:28 pm

потресен съм от тези случай .Но всичко идва от невежеството и от незпазването на сюннета на Мухаммед с. а. с . ето какво се казва в хадис Расулюллах с. а .с. е ЗАБРАНИЛ ЖЕНИТБАТА, АКО момата не е СЪГЛАСНА в хадис предаден от{ Бухари и Муслим} с първоисточник Ебу Хуреира .Така не става с насилие ! "Кажи на вярващите мъже да свеждат погледите си и да пазят целомъдрието си За тях това е най чистото Сведущ е Аллах за вашите дела И кажи на вярващите жени да свеждат поглед и да пазят целомъдрието си"...(24:30-31). Що се отнася до виждането на годеницата от годеника, то е позволено (джаиз) и препорачително (мендуб), но при условие с ниет за згодяване. В сборника на достоверените хадиси на Муслим има един с първоисточник Ебу Хурейра р. а. в, които се казва ,че Мухаммед с. а. с .попитал един мъж, които искал да се ожени:" Видя ли я?" "Не"- отговорил той. Казал: "иди и я погледни" ТЕЗИ ИЗВРАТЕНИ РОДИТЕЛ И ТЕХНИТЕ ИЗМИСЛИНИ СЪВЕТИ НЕ СА ОТ ИСЛЯМА. А ВСЕКИ, КОЙТО НЕ СЛЕДВА КОРАНИ-КЕРИМ И СУННАТА СТИГАТ ДО КРАИНОСТИ ЖЕСТОКИ БИХ КАЗАЛ ИЗРОДИ НА ТАКИВА РОДИТЕЛИ
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty САЛЯМ АЛАЙКУМ

Писане  sevgin Вто Фев 09, 2010 12:03 pm

ВСЯКА ГОДИНА ТЕЗИ УБИЙСТВА ОТ ТОЗИ ХАРАКТЕР НАРАСТВА-НО МИСЛЯ ЧЕ ТУК ТРЯБВА ДАСЕ УТОЧНИ ЧЕ-ТЕ СЕ ИЗВЪРШВАТ ОТ КУРДИТЕ НАЙ ВЕЧЕ ПОНЕЖЕ АЗ НЕСЪМ ЧУВАЛ Не знам какво заглавие да сложа :-(( Kopfschuettel ЗА ТАКИВА ТРАДИЦИИ ПРИ ТУРЦИ ДА ИМА.ЩО СЕ ОТНАСЯ ЗА КУРДИТЕ ТЕ ИСПОВЯДВАТ-НЕКВО ТЕЧЕНИЕ НА ШИИТСНИЯ ИСЛАМ КОЕТО СПОРЕД МЕН ИЗОБЩО НЯМА ОБЩО С ИСЛАМА-ТЪЙКАТО АЗ СЕ ЗАНИМАВАМ С ПРОУЧВАНЕТО ИММЕНО НА РАЗЛИЧНИТЕ ТЕЧЕНИЯ КАТО ЦЯЛО В СУНИЗМА И ШИИЗМА КАКТО И СУФИЗМА.НО ТРЯБВА ДА ПОДЧЕРТАЯ ЧЕ ТАКИВА УБИЙСТВА СЕ ИЗВЪРШВАТ ТОЧНО ОТ КУРДИ-И ТОВА ГО ИМА В ТЕХНИТЕ ТРАДИЦИИ.НО ФАКТ Е ЧЕ ТЕ ЗА ТЯХНАТА ОБЩНОСТ ТОВА Е ЗАКОН!!

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty Re: Не знам какво заглавие да сложа :-((

Писане  faith Пон Фев 15, 2010 4:39 pm

Проблема е, че останалия свят поставя всички мюсюлмани под един знаменател, а някой трябва да посяни, че тези неща не идват от Исляма, може би по скоро са някакви местни традиции.

faith

Брой мнения : 7
Join date : 06.02.2010

Върнете се в началото Go down

Не знам какво заглавие да сложа :-(( Empty Re: Не знам какво заглавие да сложа :-((

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите