Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Раздел за ястия с месо

Go down

Раздел за ястия с месо Empty Раздел за ястия с месо

Писане  Milena-Irshad Вто Яну 19, 2010 11:22 pm

Пиле с портокали

Това го бях обещала, но работата е там, че съм загубила рецептата с точните пропорции. Макар да знам от собствен опит, както и повечето готвещи знаят, че няма проблеми в експериментирането с грамажите - пропорциите се спазват, колкото може.

Смесват се 3 лъжици горчица с 3 лъжици мед, сока на 2-3 портокала и с тази смес много хубаво се намазва едно пиле о твън и отвътре. Хубаво е да се остави така известно време да постои - с колкото време разполагате. обелват се още 3-4 портокала и се разделят парченцата, после с необходимия брой се пълни пилето отвътре, а останалите се разпределят около него в тавичката за печене.
Това е...Пече се колкото е необходимо - сигурно към час и половина...
Аз слагам и едро нарязани картофи, заедно с портокалите в тавичката.

Много е вкусно :-)
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Раздел за ястия с месо Empty вълчи семки

Писане  Milena-Irshad Пет Фев 05, 2010 8:59 pm

Малко смешно име :-)

По принцип рецептите, които публикувам тук, съм ги изпробвала на нашата трапеза и от гледна точка на това, че е било много вкусно алхамдулиллах, ви ги предоставям и на вас.

Тази рецепта тук е страхотно вкусна и интересна. Готвещите знаят, че могат малко да варират в грамажа - аз лично приготвих яденето с 400г телешка кайма, около 50г кашкавал и 50 г сирене, а соса с доматено пюре, поради липса на евтини домати в момента.

Наистина много вкусно и интересно ястие I love you

Вълчи семки
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите