Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

3 posters

Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  ???? Съб Яну 09, 2010 5:41 am

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Bill%2Bat%2Bthe%2BWailing%2BWall%2BOgfA2EL2X7sl

Уилям Джеферсън Клинтън пред Стената на плача в Йерусалим.

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Bush-jew-beenie-wailing-wall-in-israel

Джордж Уокър Буш пред Стената на плача в Йерусалим.

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Jewish%20obama%2023jul8

Барак Хусейн Обама пред Стената на плача в Йерусалим.

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Zx450y250_477491

Георги Седефчов Първанов пред Стената на плача в Йерусалим.


И една вест.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Milena-Irshad Съб Яну 09, 2010 6:26 am

Така си е, без Бойко пред стената на плача...липсва сред поредицата от снимки...Тъкмо кат отиде там, ще имаме снимка и с него, да го добавим.
Е нямаше как да не отиде и там. Нашите блюдолизци не подбират.
Макар да има едно нещо, което може би да се стори странно на много хора - включително и на мен ми беше странно, когато научих, въпреки, че източника беше абсолютно надежден.
Бойко Борисов направи няколко неща, без да се дава гластност, в подкрепа на Палестина и на исляма. Оттогава ми стана симпатичен - само дето като го гледам в СМИ симпатията ми намалява :-(
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  ???? Пон Яну 11, 2010 12:55 am

Направо щях да се учудя,ако Бойко го нямаше и тук.Без него пъзела нямаше да е пълен.
Макар че ми е любопитно,сестра Милена,какво е направил за Исляма,или просто съм пропуснала тази новина.
След мнението му за"възродителния процес"Бойко ми е неприятен,даже мисля,че е и опасен,защото никога няма твърдо и конкретно мнение по важни въпроси-в един ден прави две напълно противоположни изказвания.Малко емоционално реагирам на това,но възродителния процес наистина остави трайни следи в съзнанието ни,така че тази рана все още не е зараснала.Спомям си един инцидент от онова време-бях на 15 год. и на публично място активисти на бившата БКП ни свалиха насила кърпите на мен и още 2 момичета,с които бях.Това е неприятен спомен,който не мога да забравя.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Milena-Irshad Пон Яну 11, 2010 1:07 am

Не, не, не си пропуснала новина, защото нямаше такава. То не беше един път дори. Просто нещата не се знаят. И нямам право да ги разкажа. Само мога да кажа, че нещата, които се виждат не са точно такива, каквито изглеждат. Политиката е в повече...
Аз пак казвам - не съм негов почитател и дори нещата, за които бегло споменах, са единственото, което ме кара да не го мразя. Да, за омраза говоря.
Той направи няколко жеста, особено към Палестина, които никой друг не направи, а той самия не печелеше нищо от добрината, която стори, че дори и не мога да дам гластност на станалото.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Yuksel Remzi Пон Яну 11, 2010 1:43 am

Milena-Irshad написа:Не, не, не си пропуснала новина, защото нямаше такава. То не беше един път дори. Просто нещата не се знаят. И нямам право да ги разкажа. Само мога да кажа, че нещата, които се виждат не са точно такива, каквито изглеждат. Политиката е в повече...
Аз пак казвам - не съм негов почитател и дори нещата, за които бегло споменах, са единственото, което ме кара да не го мразя. Да, за омраза говоря.
Той направи няколко жеста, особено към Палестина, които никой друг не направи, а той самия не печелеше нищо от добрината, която стори, че дори и не мога да дам гластност на станалото.
http://vbox7.com/play:fcd6a001 http://vbox7.com/play:153408a6&al=1&vid=887725 http://vbox7.com/play:f971f446&al=1&vid=887725 http://vbox7.com/play:7bf78fe5&al=1&vid=887725 http://vbox7.com/play:ffa68160&al=1&vid=887725 http://vbox7.com/play:536415fc&al=1&vid=887725 zabranenoe da se govori na Turski i da se pravi bairyam!!!!!!
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Milena-Irshad Пон Яну 11, 2010 2:10 am

Юксел, надявам се иншаАллах да обясниш (на кирилица плс), за неразбиращите какво искаш да кажеш?
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Yuksel Remzi Пон Яну 11, 2010 2:47 am

Milena-Irshad написа:Юксел, надявам се иншаАллах да обясниш (на кирилица плс), за неразбиращите какво искаш да кажеш?
поставих саитове от ве бокса с цел цел че аз не мога да забравя смянята на имената ни и ми е мн. тррудно с тази кирилица незнам как не се разбира нищо всички разбират латиница а ти си сестра с 2 висши образования тезе редове сега написах с мн взиране и време ни наи малко те упреквам сестра извинявам се мн.
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Milena-Irshad Пон Яну 11, 2010 3:00 am

Съвсем не съм искала да те затруднявам - в първата част на форума има кирилизатор. На кирилицата се разбира много по-добре. Моите висши са си мои - дали разбирам нещо или не, няма връзка с тях.
Освен това никой няма да забрави възродителния процес.
Само че той не трябва да се разглежда едностранно. това е първото нещо, според мен.
Второто е, че се игнорира политическата част на този "процес" - нещо, което в същност е определящо. Не го направиха хората, народа - те нямаха проблем с имената, нито с религията - просто защото и на българите религията беше забранена, макар църквите да си стояха на мястото. Така е било и с мюсюлманите.
Възродителния процес си е политика на едно правителство, който факт много от живялите по онова време, а и поколението след това, да го отричат, промени начина на мислене на хората, промени историята, направи много неща, които няма да се изличат поне докато сме живи.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Yuksel Remzi Пон Яну 11, 2010 3:30 am

Milena-Irshad написа:Съвсем не съм искала да те затруднявам - в първата част на форума има кирилизатор. На кирилицата се разбира много по-добре. Моите висши са си мои - дали разбирам нещо или не, няма връзка с тях.
Освен това никой няма да забрави възродителния процес.
Само че той не трябва да се разглежда едностранно. това е първото нещо, според мен.
Второто е, че се игнорира политическата част на този "процес" - нещо, което в същност е определящо. Не го направиха хората, народа - те нямаха проблем с имената, нито с религията - просто защото и на българите религията беше забранена, макар църквите да си стояха на мястото. Така е било и с мюсюлманите.
Възродителния процес си е политика на едно правителство, който факт много от живялите по онова време, а и поколението след това, да го отричат, промени начина на мислене на хората, промени историята, направи много неща, които няма да се изличат поне докато сме живи.
селям алейкум сестра Иршад. незнам защосе расарди така като споменах за образованията ти чесно кажи неможеш ли наистина да разбереш нищо? на мен така ми е мн по лесно. тук този киртилизатор не слага всички букви и всеедно си неграмотен не че аз съм мн .грамотен. но ако преча няма проблем ще те разбера .на мн пати ми напомняш за това да пиша на кирилица тоолкова си можа
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Yuksel Remzi Пон Яну 11, 2010 3:40 am

[quote="Yuksel Remzi"]
Milena-Irshad написа:Съвсем не съм искала да те затруднявам - в първата част на форума има кирилизатор. На кирилицата се разбира много по-добре. Моите висши са си мои - дали разбирам нещо или не, няма връзка с тях.
Освен това никой няма да забрави възродителния процес.
Само че той не трябва да се разглежда едностранно. това е първото нещо, според мен.
Второто е, че се игнорира политическата част на този "процес" - нещо, което в същност е определящо. Не го направиха хората, народа - те нямаха проблем с имената, нито с религията - просто защото и на българите религията беше забранена, макар църквите да си стояха на мястото. Така е било и с мюсюлманите.
Възродителния процес си е политика на едно правителство, който факт много от живялите по онова време, а и поколението след това, да го отричат, промени начина на мислене на хората, промени историята, направи много неща, които няма да се изличат поне докато сме живи.
селям алейкум сестра Иршад. незнам защосе расарди така като споменах за образованията ти чесно кажи неможеш ли наистина да разбереш нищо? на мен така ми е мн по лесно. тук този киртилизатор не слага всички букви и всеедно си неграмотен не че аз съм мн .грамотен. но ако преча няма проблем ще те разбера .на мн пати ми напомняш за това да пиша на кирилица тоолкова си можа ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО ПОДИГРАВКИ ПОЛУЧВАХ АЗ В УЧИЛИЩЕ С ИМЕТО ЮЛИЯН БЯХМЕ КАТО БЕЛЯЗАНИ ОФЦЕ НО ТИ НЕ СИ ИЗПИТВАЛА ТОВА И НИ ВИКАХА ЧЕ МЕ 2-РО КАЧЕСТВО БЪЛГАРИ И НЕ САМО ТОВА НЕМОЖЕШЕ ДА СЕ СВИРИ ТУРСКА МУЗИКА НА СВАДБИТЕ НИТО ДА СЕ ГОВОРИ ТУРСКИ ОСОБЕННО В МОЯ РАЙОН И ТОВА ЕЕДНА ОТ ПРИЧИНИТЕ ЗА УПАДЪКА НА ЕЗИКА НИ И НАЙ МН ЗА ВЯРАТА НИ
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Milena-Irshad Пон Яну 11, 2010 4:00 am

Уаалейкум ассалам
Юксел, не желая някой да се занимава с моето образование - то не е цел на форума (предполагам).

Чудя се какво да ти отговоря на постинга ти. Твърде противоречиви чувства предизвика.
На възраст, която вече бях с възпитан характер, живях във времето на посления възродителен процес. Нямах възможността да уча с хора от друг етнос, но след училище работих известно време с три помакини. Времето, в което работих с тях започна няколко месеца преди отварянето на границата с Турция (89-та година) и съвпадна със заминаването им. Беше изключително странно. Мен лично (тогава) не ме е засягал този процес - аз бях страничен наблюдател, човек от народа.
От онова време произлиат част от впечатленията ми.
Останалата част е от сега, форуми и други събеседвания.

и да, Юксел, не знам как си се чувствал. Не толерирам поведение на ксенофобия и каквито и да било -фобски настроения - било преди, като немюсюлманка, а сега, като мюсюлманка, съвсем.
Но.
Но. Но
Ти също не знаеш (а дали си се замислял?) как се чувства една мюсюлманка, на кояти й личи, че е такава, за разлика от много мъже-мюсюлмани сред немюсюлмани?
Това е прост въпрос - риторичен, не очакващо отговор. Защото отговора на мен не ми е необходим. Аз очаквам наградата си само от Аллах.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Yuksel Remzi Пон Яну 11, 2010 4:22 am

[quote="Yuksel Remzi"]
Milena-Irshad написа:Уаалейкум ассалам
Юксел, не желая някой да се занимава с моето образование - то не е цел на форума (предполагам).

Чудя се какво да ти отговоря на постинга ти. Твърде противоречиви чувства предизвика.
На възраст, която вече бях с възпитан характер, живях във времето на посления възродителен процес. Нямах възможността да уча с хора от друг етнос, но след училище работих известно време с три помакини. Времето, в което работих с тях започна няколко месеца преди отварянето на границата с Турция (89-та година) и съвпадна със заминаването им. Беше изключително странно. Мен лично (тогава) не ме е засягал този процес - аз бях страничен наблюдател, човек от народа.
От онова време произлиат част от впечатленията ми.
Останалата част е от сега, форуми и други събеседвания.

и да, Юксел, не знам как си се чувствал. Не толерирам поведение на ксенофобия и каквито и да било -фобски настроения - било преди, като немюсюлманка, а сега, като мюсюлманка, съвсем.
Но.
Но. Но
Ти също не знаеш (а дали си се замислял?) как се чувства една мюсюлманка, на кояти й личи, че е такава, за разлика от много мъже-мюсюлмани сред немюсюлмани?
Това е прост въпрос - риторичен, не очакващо отговор. Защото отговора на мен не ми е необходим. Аз очаквам наградата си само от Аллах.
ZAMISLYAL SAM SE SETRA I TO MN PATI MN I MN ME HVASHTASHE YAD A I DOSEGA NA TEZI KOITO PSUVAT I NENAVIJDAT SESTRITE MI.OTNOSNO MEN S1SHTATA RABOTA E DISKRIMINACIYATA NA MUSULMANITEE NA KRAEN PREDEL TUK U NAS .AZ SAM BEZ RABOTA SAMO ZARADI TOVA 4E SAM MUSULMANIN I4E NEMIDAVAT DA SPIRAM TRAKTORA I KOMBAINATA ZA TEZI 10 MINUTKI ZA NAMZA IDA HODYA V PETAK NA DJUMA.AZ S1SHTO NE 4AKAM OTGOVOR A NAGRADA TA INSHALLAH SAMO OT ALLAH .TAI 4E KOITO MI GOVORI ZA ETNI4ESKI MODEL 4E S1SHTESTVUVA TUK DALBOKO SEE ZABLUDIL.DORI SOBSTVENATA MI D1SHTERYA NE MOJE MN 4ESTO DA ME VIJDA ZASHTOTO SAM ALKAIDA V S1DA KOGATO SE RAZVEDOH PREDI 5 GODINI VSI4KI BYAHA NA STRANATA NA SHEITANKATA. I KOGATO OTIVAH V1PREKI VSI4KI ZABRANI ZA NAMZA MI VIKAHA 4ESI BIYA TEJDJERATA V ZEMYATA I KOGATO SE KA4VAH V AVTO BUSA VSI4KI MI VIKAHA DA NE BI DA NOSYA BOMBA I SE SMEEHA S GALS.TAKA4E VSEKI IS IMA ISPITANIE I NA NIKOGO NEE LESNO NE SAMO ZA JENITE MUSULMANKI И ОЩЕ НЕЩО СЕСТРА КОГАТО СИ БЕЗ РАБОТА ИНЯМАШ ЕДНА СТОТИНКА В ДЖОБА СИ И ДА СИ ЛЯГАШ ГЛАДЕН Е МН МН ПО РАЗЛИчНО КОГАТО ВИЖДАШ ВКУСНИТЕ НЕЩА ВЪВ ФОРУМА ... ИВСИчКО ТОВА Е чЕ НЕМОЖЕ ДА РАБОТИШ ЗАЩОТО СИ МЮСЮЛМАНИН РАБОТА ИМА МН В КНЕЖА И МН ДОБРЕ ПЛАТЕНА АМА ТИ ПОСТАВЯТ ПРИМКАТА НА ГУШАТА ИЛИ РАБОТИШ ИЛИ НАМЗА.КАКТО И ШЕИТАНКАТА КОЯТО МИ БЕШЕ ЖЕНА ИЛИ АЛЛАХ ИЛИ МЕН?
Yuksel Remzi
Yuksel Remzi

Брой мнения : 134
Join date : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  ???? Вто Яну 12, 2010 6:09 pm

[quote="Milena-Irshad"]Не, не, не си пропуснала новина, защото нямаше такава. То не беше един път дори. Просто нещата не се знаят. И нямам право да ги разкажа. Само мога да кажа, че нещата, които се виждат не са точно такива, каквито изглеждат. Политиката е в повече...
Аз пак казвам - не съм негов почитател и дори нещата, за които бегло споменах, са единственото, което ме кара да не го мразя. Да, за омраза говоря.
Той направи няколко жеста, особено към Палестина, които никой друг не направи, а той самия не печелеше нищо от добрината, която стори, че дори и не мога да дам гластност на станалото.[/quotе

Може би разбрах какво имаш предвид,сестра МиленаSmileСнощи намерих информация в нета,че Б.Борисов е почетен председател на Българо-палестинското дружество за приятелство и сътрудничество.Но наистина ми е интересно защо тази информация се пази едва ли не в тайна(или поне не й се дава широка гласност)?
Надявам се искрено да има полза от това.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Milena-Irshad Вто Яну 12, 2010 6:24 pm

Може би е въпрос на политика, не знам точно.
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Human Сря Юни 23, 2010 4:10 am

Гост написа:...
Интересно тези хора, смръщили замислено лица (а г-н Президента в неадекватна ухилена физиономия), дали знаят какво въобще правят там. Трима от четиримата са атеисти... Аз поне не съм лицемер.
Human
Human

Брой мнения : 11
Join date : 01.06.2010
Age : 32
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш). Empty Re: Не станеш ли "хаджия"-нищо не става(ш).

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите