Вяра и Ислям
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб”

4 posters

Go down

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Empty Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб”

Писане  ZahraFBI Нед Яну 03, 2010 1:12 am

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Zzzzzzzzzzzw

Немските следователи пускат полицая, прострелял египетски гражданин, опитал да предпази бременната си съпруга, която беше смъртоносно наръгана в съдебна зала през юли, каза говорител на прокуратурата в сряда.
Полицаят, чието име не беше оповестено, прострелял Елуи Оказ в крака, тъй като помислил, че ситуацията била „изключително драматична” и „неясна” и че не някой друг, а Оказ бил нападателят, казаха прокурорите.
По данни на следствието, когато Оказ се опитал да защити съпругата си Маруа Ал-Шербини, на 31 години, от яростното нападение с нож, наречена по-късно „жертвата на хиджаба”, той вдигнал ръката си така, че все едно той я напада.
„Беше изключително трудно да се прецени възникналата ситуация, докато и двамата бяха...облени в кръв, Елуи Оказ едва беше успял да хване дръжката на ножа с ръка така, че изглеждаше, че той я напада”. Действителният нападател Винс в същото време държеше острието на ножа, което също допринесе за заблуждението, че той е нападнат” казаха прокурорите.
www.alarabiya.net
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Empty Re: Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб”

Писане  Milena-Irshad Нед Яну 03, 2010 2:24 am

Ля хаула уа ля куатта илла биллах!

Тази новина ме порази!
От днес е, нали?!
Нямам думи, шашнах се...Аз и без друго май не очаквах нещо по-различно, не знам, но от толкова време нищо не се чу по случая с Маруа, Аллах да я прости...
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Empty Re: Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб”

Писане  ZahraFBI Нед Яну 03, 2010 4:35 pm

И мен, сестрице, ме порази. Първо се опитаха да потулят случая и да не се дава много много гласност, а после почти половин година нямаше никаква информация за развитието на съдебния процес. Дали ако нападателят беше мюсюлманин, щеше да е така scratch или всички медии щяха да разпространят новината за отрицателно време и ежеседмично да "следят отблизо случая"... Нещо друго - защо нищо не се пише за убиеца на Маруа, Аллах да я прости? Поне аз не мога нищо да намеря Neutral

Това излезе на 31-ви декември на www.alarabiya.net
ZahraFBI
ZahraFBI

Брой мнения : 114
Join date : 16.11.2009

http://bg.netlog.com/ZahraFBI

Върнете се в началото Go down

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Empty Re: Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб”

Писане  Sirin Пет Фев 19, 2010 9:11 pm

Много късно вземам отношение по въпроса, но искам да споделя нещо, което ми направи огромно впечатление още като излезе новината за убийството. Как така този човек е успял да вкара нож в съда????? Все пак той е обвиняем за нападение, няма ли проверки за оръжие при влизане в сградата? Как охраната е допуснала подобен пропуск? Не знам дали прекалено много ми работи въображението, но ми се струва че сме свидетели на поредното театрално представление...Какво е посланието, което получи всяка една мюсюлманка след това убийство? 'Дори да те унижават и псуват трай си, и не ходи да търсиш справедливост, защото може и да не излезеш жива от съдилището !!!'

Аллах да дари с джанна нашата сестра Маруа.

Sirin

Брой мнения : 22
Join date : 17.10.2009

Върнете се в началото Go down

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Empty Re: Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб”

Писане  Milena-Irshad Съб Фев 20, 2010 1:07 am

Ако това е развинтено въображение, значи всички сме с такова.
Аз не гледам сапунки - преди повече от 10 годии гледах няколко серии от една и не издържах, а междувременно съвсем случайно ако видя малка част от някоя серия...
НО - въпреки това съвсем спокойно бих казала, че случилото се тогава наподобява сцена от сапунка. Ако не се бе случило наистина.

Колко много въпроси, не само в нашите глави.
- Сестра Sirin напомни за оръжието - да, много хора се питат това - как може подсъдим, ами и обикновен наблюдател не може да се допусне с оръжие. А тук?!

- Добре, влязъл НЯКАК с оръжие - но как така напада - колко ли метра има между него и Маруа, Аллах да я прости? Какво става в това време?

- Защо сам мъжа й скача да я защити и полицай го прострелва, защото си бил помислил, че мъжа й я наранява или нещо подобно? Ами истинския нападател с ножа?

- Защо него никой не спря или дори малко да е ранен?

Има още небивалици...И то не се е случило някъде из дебрите на ...къде? все едно къде - в страна от третия свят, а в една от най-цивилизованите във всяко едно отношение = Германия...
Milena-Irshad
Milena-Irshad

Брой мнения : 496
Join date : 15.10.2009
Местожителство : София

http://palestinianworld.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Empty SALAM ALEYKUM

Писане  sevgin Съб Фев 20, 2010 4:05 am

СЕСТРИ МОИ ТОЛКОВА МИСЕ ИСКАШЕ ДА МОЖЕХ ДАВИ ОТЕША НЯКЯКСИ-И ДА КАЖА ЧЕ СЕЕ СЛУЧИЛО ПО НЕВНИМАНИЕ ИЛИ НЕЩО ОТ ТОЗИРОД-НО УВИ НЕЕ А НАПРОТИВ ТОВА Е ПОКАЗНО ХЛАДНОКРЪВНО УБИЙСТВО ЦЕЛЯЩО СПЛАШВАНЕ!ИНШАЛЛАХ НАШАТА СЕСТРА ДАЕ В РАЙЯ-АЛЛАХ ДАВИ ПАЗИ ВСИЧКИТЕ И ДА ЗАСЛЕПИ ОЧИТЕ НА ОНЕЗИ КОИТО СЕ ОПИТАТ ДАВИ СТОРЯТ ЗЛО.ЗНАИТЕ ЧЕ ЗАМЕН ВЪВ МОЕТО СЪРЦЕ ВСЯКА ЕДНА ОТ ВАЗ Е КАТО ПЕРЛА КОЯТО ЗАДА БЪДЕ НАМЕРЕНА ТРЯБВА ДА ПРЕРОВИШ ЦЯЛОТО МОРСКО ДЪНО.

sevgin

Брой мнения : 58
Join date : 06.01.2010
Местожителство : gr.TERVEL

Върнете се в началото Go down

Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб” Empty Re: Немският полицай излиза невинен в случая „Убийство заради хиджаб”

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите